Музейний комплекс

Науково-природничий музей

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

"Скарби духовної величі України" - цикл тематичних екскурсій під такою назвою, присвячених 1030-річчю Хрещення України-Русі, відбувся 26 та 27 липня 2018 року в Музеї рідкісної книги Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Виставка книжкових раритетів з фондів університетської книгозбірні була підготовлена співробітниками бібліотеки під патронатом Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Відвідувачі виставки змогли на власні очі побачити такі пам'ятки 1000-літньої християнської культури українського народу, як Остромирово (1056 р.), Реймське (ХІ ст.) та Пересопницьке (1556-1561 рр.) Євангелія, Острозька Біблія славнозвісного друкаря Івана Федоровича (1581 р.) - у факсимільних виданнях ХІХ-ХХІ ст. Духовна спадщина видатних діячів Українського Православ'я митрополитів Петра Могили, Стефана Яворського, Димитрія Ростовського, Іоанна Максимовича-Тобольського, архієпископа Лазаря Барановича були представлені в оригіналах ХУІІ-ХУІІІ ст. Велике захоплення у відвідувачів викликала експонована в Музеї ретроспективна колекція унікальних видань видатних українських духовних центрів тієї доби - Києво-Печерської та Почаївської Лавр, Новгород-Сіверської та Чернігівської друкарень, тощо.

Протягом двох днів вхід для всіх бажаючих до Музею рідкісної книги був вільним.

Інформаційний супровід виставки забезпечував та надавав вичерпні відповіді на запитання відвідувачів директор бібліотеки Ніжинського держуніверситету Олександр Морозов.

Джерело: