Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Тетяна Кліріотіс (дівоче прізвище Пашко)  – випускниця факультету психології та соціальної роботи Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя.

«В моєму серці Україна займає головне місце,

адже там живуть мої батьки».

 

Ви навчалися в Ніжинському державному університеті? Які це були роки?

У 1999 році вступила на факультет психології та соціальної роботи до Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, який закінчила в 2004 році. Причому, мій диплом висить у нас вдома в кабінеті поруч з дипломом Гарвардського університету мого чоловіка.

А студентські роки були насправді найкращі, як в освітньому плані, так і в плані спілкування, цікавих знайомств: адже саме в університеті сформувався основний склад КВК команди „СВ-gіrls”, і я також була її активним учасником.

Після закінчення вишу які були плани на майбутнє? Чим займалися, отримавши диплом НДУ?

Спочатку думала, що життя пов'яже зі сценою, але у долі були свої плани! Після закінчення університету жила в Києві, працювала в концертному агентстві. Разом з дівчатами з нашої КВК команди ми тоді наймали двокімнатну квартиру, бо і після закінчення вишу ми підтримували один одного в усьому! То був чудовий час!

Потім я поїхала до Москви, на запрошення Лесі Шевченко, нині Федорова (це капітан нашої КВК команди), вона ж і моя кума! Там я працювала в святковому агентстві. Завжди любила дарувати людям радість)! Обидві столиці люблю, спасибі їм за досвід, друзів, спогади.

Зараз Ви живете в одному з найпопулярніших туристичних напрямків Середземномор'я - Респу́бліці Кіпр. Це була ваша мрія, ціль? Чи, скажімо, «так історично склалося»?

Дев’ять років я живу в місті Пафос, де вийшла з берегів богиня Афродіта. Мрії жити за кордоном не було ніколи, але так склалося: я познайомилася зі своїм чоловіком кіпріотом, він запросив мене на Кіпр, ось і залишилася тут. Не жалкую! Чудова країна, клімат, люди! Прилітайте!

(Дякую – гарна думка!) На Кіпрі – ви власниця весільної агенції, а також мама і дружина. Розкажіть, будь ласка, яка у вас сім’я: скільки років дитині, яка професія у чоловіка?

Коли я приїхала на Кіпр, потрібно було чимось себе зайняти. Море і пальми теж іноді набридають)! Я познайомилася тут з дівчиною з Росії, ми подружилися, і вирішили відкрити свою весільну агенцію. Дев’ять років успішно цим і займаємося. (T-Style Ltd-www.svadba-na-kipre.ru). Все чекаю, коли одружу когось із Ніжина, обіцяю знижку! (сміється – Авт.)

У мене чудова інтернаціональна сім'я: чоловік - кіпріот, мама - українка, син - кіпріот – українець, Михайлик, йому чотири з половиною роки, (грец. Міхаліс). Чоловік працює у фінансовій сфері.

На якій мові переважно розмовляє ваш син? Чи знає він українську?

У нашій родині три мови: російська, грецька, англійська. Найбільше ми говоримо на грецькій мові. Коли прилітають мої батьки, то вчать онука говорити українською.

Цікаво, чи допомагають зараз вам ті знання, які ви отримали навчаючись в університеті, коли педагоги, як у вірші Якова Шауберта «сеяли мудрое, доброе, вечное»? Тобто як знання психології  допомагає вам йти по життю в цілому?

Ви знаєте, досвід, який у мене є, спілкування з людьми: КВК, святкові агентства, дитинство (завжди двері нашого будинку були відкриті для гостей) - ось це мені і допомагає по життю, особливо при переїзді до іншої країні, острова.

В університеті мені особисто пощастило з людьми, які там працювали, вчилися. Я люблю психологію, і зараз також з інтересом читаю психологічну літературу, особливо, при вихованні сина, і при роботі з моїми молодятами потрібно враховувати багато нюансів, але мені здається, що все приходить з досвідом.

Коли ви буваєте на Україні: раз на рік, можливо частіше, або ж рідше?

Буваю раз на рік, моя сім'я та друзі також прилітають до мене на Кіпр.

Чи спілкуєтесь зі студентськими друзями, або ж викладачами університету?

Спілкування з моєю рідно КВК командою? Звичайно! Ми «перекумувались» один у одного! Завжди з дівчатами на зв'язку. Дружимо вже більше 25 років, страшно подумати!.. (сміється – авт.)

Чи є для Вас на Україні улюблені місця, де обов’язково хочеться побувати, аби відчути себе вдома?..

Батьківський дім!

Існує багато різних думок з приводу ностальгії за місцями, де ти народився та виріс. Що скажете Ви: чи є насправді, ота справжня ностальгія за Батьківщиною, про яку писав Роберт Рождественський в пісні про далеку Батьківщину : «…Где-то далеко, очень далеко идут грибные дожди, в маленьком саду созрели вишни, наклонясь до земли...Ты полети к родному дому, отсюда к родному дому…»?

Мені завжди цікаво спілкуватися з людьми, не важливо в якій країні вони живуть. Одна кума живе в Німеччині, друга в Росії, є друзі і в Швейцарії, Голландії, Італії ..!

Але в моєму серці Україна займає головне місце, адже там живе моя мама, тато, сестра з сім'єю, і я знаю, щоб не сталося, я можу прилетіти, зателефонувати, і почути слова підтримки. Коли існує така відстань, то цінуєш близьких та рідних набагато більше.

 

Читайте також - "Дівчата з нашого вишу" - 

http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/novini-universitetu/item/1328-divchata-z-nashoho-vyshu

 

Валентина Ващенко

Фото з архіву

 

Прочитано 665 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative