Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Поети теж воюють: наприклад, проти бездумності й нахабства. Тільки зброя своєрідна – це влучне слово й іронія, як у білоруського поета, що живе в Україні, Сергія Прилуцького. У його вірші йдеться про хамів: «Ми останні напружуємо звивини, Дивимось з тривогою на їх перемоги – На те, з якою красою і силою Вони не думають ні про що».

20 вересня, Ніжин гостинно приймав Міжнародний фестиваль інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Lуtavrу».
Майстри поезії, прози й драми, перекладачі й видавці з України, Болгарії, Польщі, Індії, Китаю, Вірменії, В’єтнаму, США. Це – продовження другого міжнародного літературного фестивалю «Литаври». Фестиваль триває до 22-го вересня і охоплює вже не тільки Чернігів і Ніжин, як торік, а й Корюківку, Куликівку та Седнів. Дехто з гостей бере участь у фестивалі вдруге, і є змога спостерігати за їх швидким прогресом в українській мові: так, студент з Тайваню Чуан Юн Хао за цей час практично вивчив українську, почав перекладати на китайську прозу й поезію.

Серед українців у фестивалі беруть участь Маріанна Кіяновська, Володимир Цибулько, Олена Степаненко, Дмитро Лазуткін – загалом більше сорока відомих авторів. Презентації проходять у школах, університетах, бібліотеках, а в Ніжині навіть у дитячому садку. Ми не розважаємося, а працюємо, каже організатор фестивалю письменниця Тетяна Винник з Ніжина.
Як результат фестивалю були торік і очікуються цього разу домовленості про видання й переклади художніх текстів. Така робота триває, наприклад, стосовно творів учасників фестивалю Броніслави Волкової – поетеси й науковця з Чехії, яка живе й викладає в університеті в США, але видає книги своєю рідною мовою, або болгарських авторок Анжели Демчевої та Бойки Драгомірецької. Польська поетеса Божена Боба-Дига у Чернігові вперше, але в Україні її творчість відома.


За інформацією сайту «Нежатин»

Прочитано 807 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative