Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Зустрічі аспірантів та заходи, корисні для навчання і наукової роботи, відбуваються в аспірантурі НДУ ім.М.Гоголя на спеціальності 053 «Психологія» кожного семестру.

24 травня 2023 року в НДУ імені М.Гоголя відбулася зустріч здобувачів третього рівня (аспірантура) спеціальності 053 «Психологія» з одним із провідних науковців в Україні – дійсним членом НАПН України, доктором психологічних наук, професором, заступником директора з наукової роботи Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України Наталією Василівною Чепелєвою.

Наталія Василівна познайомила учасників з актуальними проблемами сучасної психології, що розробляються науковцями Інституту психології ім.Г.С.Костюка у різних лабораторіях інституту.

Це такі проблеми, як:

• Проблема посттравматичного зростання та подолання наслідків травматичних подій.
  • Проблема «міліарної особистості» у період війни.
  • Особливості психологічного супроводу укладання шкільних підручників.
  • Розвиток та формування особистості, особистісні стратегії  в умовах невизначеності.
  • Профілактика девіацій та розвиток особистості у складних життєвих обставинах.
  • Забезпечення психологічного здоров’я та благополуччя персоналу в кризових умовах.
  • Діагностика адаптаційних розладів у суб’єктів освітнього процесу.
  • Психофізіологічні проблеми забезпечення життєстійкості фахівців.
  • Психологічна допомога постраждалим під час війни в Україні

Та інші.

Окрему увагу спікерка звернула на сучасні наукові дослідження в галузі психологічної герменевтики – науки про розуміння та інтерпретацію, наголосивши, що на сьогодні саморозуміння та взаєморозуміння є надзвичайно важливими моментами соціального та внутрішнього життя.

Одним із центральних понять психологічної герменевтики є поняття наратив – оповідь про життєві події від першої особи, текст, який можна досліджувати з психологічного погляду задля розуміння особистості та її досвіду.

Важливо, що в умовах воєнного стану зміст особистісних наративів кардинально змінився, проте також і сам термін набув більшого поширення в мас-медіа як загальновживане поняття.

Зустріч відбувалася у доброзичливій, невимушеній атмосфері, здобувачі поставили свої запитання й отримали на них вичерпні відповіді.

Дякуємо за зустріч шановній Наталії Василівні, аспірантам, усім присутнім.

Бажаємо здоров’я, творчих успіхів та наукових здобутків.

Чекаємо наступних, не менш цікавих зустрічей.

Кресан О.Д.,

Доцент кафедри загальної та практичної психології НДУ ім.М.Гоголя