Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

З 8 по 13 квітня 2024 року на платформі Ніжинського державного університету командою викладачів кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи (Качалова Т.В., Новгородський Р.Г., Останіна Н.С., Зінченко Т.В.) були реалізовані курси підвищення кваліфікації за новою програмою «Соціальний супровід ветеранів війни та їхніх сімей у громаді». Ветерани російсько-української війни – перше в новітній історії України покоління ветеранів, яких ми як суспільство визнаємо одразу. Проте немає цілісної системи переходу від військової служби до цивільного життя для інтеграції досвіду мобілізованих та військовослужбовців за контрактом до іншої наступної зайнятості.

Ветерани, які не шкодували свого життя та здоров'я на користь нації, заслуговують на повагу, підтримку та належне забезпечення після завершення військової служби. Для забезпечення належної підтримки ветеранам та їхнім родинам необхідно застосовувати комплексний підхід. Це включає в себе розвиток ефективних програм соціального супроводу, підвищення доступності якісної медичної допомоги, створення можливостей для отримання освіти та професійного розвитку, а також забезпечення економічної стабільності та соціальної включеності. Крім того, важливо забезпечити координацію між різними галузями уряду, громадськими організаціями та міжнародними партнерами для спільної роботи над розв'язанням цих проблем. Лише спільними зусиллями можливо забезпечити гідне життя для ветеранів та віддячити їм за службу та жертовність.

Слухачами курсів стали спеціалісти Бердичівського, Коростенського та Звягельського ТЦК та СП Житомирської області. За реакціями і відгуками та аналізу проведених занять було узагальнено основні пропозиції з удосконалення викладання:

- залучення фахівців, які безпосередньо співпрацюють з ветеранами та їх сім’ями;

- залучення до роботи ветеранів, які стикнулися з актуальними проблемами в цивільному житті;

- збільшення частоти курсів для підвищення кваліфікації та розуміння ветеранів та їх потреб.

Курси підвищення кваліфікації «Соціальний супровід ветеранів війни та їхніх сімей у громаді» завершилися успішним захистом науково-творчої роботи «Ветерани різні, перемога одна». Саме це гасло дає нам напрямок подальшої роботи!