Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

1 листопада 2023 р. кафедрою дошкільної освіти було проведено Круглий Стіл з означеної теми відповідно до Стратегії і перспективного плану співпраці кафедри з роботодавцями і стейкхолдерами м. Ніжина. До заходу долучилися 28 учасників, серед яких викладачі НДУ ім. М. Гоголя, педагоги ЗДО і вчителі НУШ м. Ніжина та м. Ічні, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спец. 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта.

У доповіді організаторки та модераторки заходу, доц. С.І. Матвієнко, було окреслено актуальні проблеми сучасної передшкільної освіти в Україні.

У виступі гарантки ОП спец.012 Дошкільна освіта доц. А.М. Аніщук ґрунтовно проаналізовано специфіку освітньої програми, за якою здійснюється підготовка майбутніх вихователів на кафедрі дошкільної освіти та надано пропозиції з удосконалення практичної підготовки магістрів у контексті завдань передшкільної освіти.

Магістранткою І.Е. Мартиновою було підтримано думку А.М. Аніщук стосовно можливості включення до змісту навчально-методичної практики у відділах та закладах дошкільної освіти здобувачів другого (магістерського) рівня спеціальності 012 Дошкільна освіта видів навчальної роботи, які пов’язані із реалізацією засад передшкільної освіти.

Виступ директорки ЗДО №17 «Перлинка» м. Ніжина А.В. Зозулі базувався на аналізі діяльності закладу дошкільної освіти щодо підготовки дітей до школи, співпраці садочка та НУШ у забезпеченні наступності. Репрезентовано великий досвід та широке коло проведених форм просвітницької і консультативної роботи з батьками майбутніх школярів, вихователями та вчителями НУШ. Висловлено пропозиції щодо проведення ефективних, сучасних паритетних форм співпраці освітянської і батьківської громад міста з питань підготовки дітей до школи.

Гарантом ОП спец.013 Початкова освіта доц. А.А. Бобро проаналізовано специфіку змісту освітньої програми з підготовки вчителів початкових класів та вказано, які саме дисципліни спрямовані на забезпечення наступності в освіті. Надано пропозиції щодо актуалізації міждисциплінарних зв’язків у підготовці здобувачів освіти спец. 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта.

У виступі О.А. Ярош, вчительки початкових класів ЗОШ №10 м. Ніжина, було вказано, які форми роботи з батьками є актуальними з огляду на підготовку дітей до школи.

У підсумковому слові доц. Н.П. Пихтіної присутніх було ознайомлено із проєктом Ухвали роботи Круглого Столу.

Дякуємо учасників даного заходу, партнерів, однодумців за плідну роботу, слушні пропозиції щодо удосконалення професійної підготовки здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 012 Дошкільна освіта до реалізації засад передшкільної освіти. Висловлюємо подяку нашим колегам за активну участь у роботі Круглого Столу:

-          Зозулі Аллі Віталіївні, директорці ЗДО №17 «Перлинка» м. Ніжина;

-          Гурській Ользі Валеріївні, директорці ЗДО №4 «Казочка» м. Ніжина.

-          Кореньковій Наталії Миколаївні, виховательці-методистці ЗДО № 21 «Калинонька» м. Ніжина.

-          Біленькій Олені Вікторівні, виховательці-методистці ЗДО №17 «Перлинка». м. Ніжина

-          Ярош Ользі Анатоліївні, вчительці початкових класів Ніжинської гімназії №10.

-          Мовчан Вікторії Олександрівні, вчительці початкових класів Дружбинського ліцею Ічнянської міської ради.

Додаємо до звіту Ухвалу роботи Круглого Столу та фотоматеріали.

Допис підготувала:

організатор і модератор Круглого Столу,