Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

06.04.2023 на кафедрі дошкільної освіти за участю педагогічних працівників ЗДО м. Ніжина та колективу кафедри було проведено онлайн-зустріч за результатами проведеного анкетування педагогічних працівників закладів дошкільної освіти м. Ніжина щодо практичної підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня.

«Круглий стіл» відбувся в межах співпраці з роботодавцями, до якого долучилися вихователі, методисти, директори закладів дошкільної освіти м. Ніжина: ЗДО № 7 «Дзвіночок», ЗДО № 12 «Ромашка», ЗДО № 23 «Розвивайко».

Модератор заходу – старший викладач кафедри дошкільної освіти Пісоцька Л. М. Під час зустрічі було обговорено такі питання, як: напрями практичної підготовки студентів, які потребують вдосконалення; оптимізація методик дошкільної освіти з метою поліпшення ефективності підготовки студента до практичної діяльності в ЗДО; рекомендації фахівців дошкільної галузі з досвіду роботи ЗДО щодо удосконалення практичної підготовки майбутніх вихователів.

За результатами проведення зустрічі з’ясовано найбільш актуальні проблеми, які мають місце під час проходження студентами практики: поєднання теорії із практикою, використання новітніх технологій (методичні), брак досвіду спілкування студентів із дітьми, труднощі адаптації до професійної діяльності, відсутність траєкторії особистісного саморозвитку і вдосконалення себе як фахівця (особистісні, мотиваційні). Було прийнято рішення спільно працювати над пошуком оптимальних форм взаємодії у сучасних умовах між колективом кафедри дошкільної освіти та фахівцями дошкільних закладів із метою оптимізації практичної підготовки здобувачів вищої освіти.

Дякуємо колегам-практикам за активну співпрацю!

Матеріал підготувала, старший викладач

кафедри дошкільної освіти Пісоцька Л.М.