Факультет педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв

Кафедра соціальної педагогіки і соціальної роботи

Кафедра загальної та практичної психології

Кафедра педагогіки, початкової освіти, психології та менеджменту

Кафедра дошкільної освіти

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Навчально-науковий центр розвитку Інклюзивної освіти

Центр соціально-педагогічних досліджень

Лабораторії

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Відкритий Міжнародний юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Освітня діяльність

Студентська рада

Новини факультету

Абітурієнту

Серед широкого переліку заходів патріотичного та громадянського спрямування, які традиційно проводяться викладачами кафедри дошкільної освіти щодо використання потенціалу культурно-освітнього середовища міста та університету, є ті, які визначають яскраву громадянську позицію.

Знати свою історію, культуру, пишатися нею – справжня місія сучасного педагога. Через глибоке пізнання культурно-історичної спадщини свого регіону закладаються основи пізнання молоддю, студентством національної та світової культури, їхнього духовного зростання.

В історії Ніжина міститься багато прикладів того, як в буремні часи війн справжні патріоти міста ціною власного життя боронили його культурне надбання. Сторінки історії Фундаментальної бібліотеки НДУ ім. М. Гоголя мають приклади такої високої громадянської позиції.

Під час окупації Ніжина гітлерівськими загарбниками бібліотека інституту працювала як міська читальня. І хоча педагогічний інститут був евакуйований у глиб тодішнього Радянського Союзу, бібліотеку вивезти не встигли. Над унікальним книжковим зібранням нависла небезпека знищення та розграбування. Безцінне книжкове зібрання врятували дві жінки-бібліотекарки Н.Г.Наркевич та З.К.Константинова. Нехтуючи особистою безпекою, вони переселилися до приміщення бібліотеки, яка в той час розміщувалася у колишньому будинку купецького зібрання по Гоголівській вулиці. Усі два роки окупації мужні жінки охороняли книги від розграбування, а у вересні 1943 року, коли перед відступом з Ніжина окупанти замінували підвали бібліотеки, врятували будівлю від знищення, знеструмивши вибухівку.

Студенти спеціальності Дошкільна освіта під кер. доц. Матвієнко С.І. взяли участь у заході, присвяченому вшануванню пам’яті й героїчного подвигу працівниць бібліотеки Н.Г.Наркевич та З.К.Константинової.

З основною доповіддю виступив директор бібліотеки, канд. істор. наук О.С. Морозов, співдоповідачами були провідні бібліотекарі Г.С. Осіпова та Л.П. Косовських.

У коротких виступах студентів-дошкільниць звучали уривки із щоденників Н.Г.Наркевич та З.К.Константинової, на сторінках яких простежується думкащодо необхідності докласти усіх зусиль, а, можливо – й ціною власного життя з тим, щоб зберегти безцінну історико-культурну книжкову спадщину Ніжинського університету.