Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя потрапив у рейтинг 20-ти найкращих навчальних закладів за працевлаштуванням і отримав почесне 16 місце.

12 квітня 2024 року Міністерство освіти і науки України оприлюднило звіт про Моніторинг працевлаштування випускників закладів вищої та фахової передвищої освіти, які завершили навчання за державним або регіональним замовленням у період з 1 листопада 2018 року до 30 жовтня 2019 року.

Основні результати:
— Зростання зайнятості: У порівнянні з 2021 роком спостерігається зростання відсотка працевлаштованих випускників. Їхня кількість у 2022 році склала понад 39%, а у 2021 – трохи більше 37%.
— Збільшення адаптаційного періоду: Зростає кількість випускників, які працевлаштовуються з адаптаційним періодом звільнення. У 2022 році їх було понад 41%, а у 2021 – 39%.
— Зміна методики розрахунку: Зменшення показника "зайняті та умовно зайняті" (з 58,96% у 2021 році до 46,18% у 2022 році) пов'язане не зі зниженням рівня зайнятості, а з уточненням методики розрахунку стажу.
— Бакалаври не готові до виходу на ринок праці: Майже 72% бакалаврів продовжили навчання до магістратури. Це свідчить про те, що значна частина випускників 2019 року не була готова до виходу на ринок праці, а також про брак привабливих для них робочих місць.
— Високий попит на медиків та педагогів: Галузі медицини та педагогіки продемонстрували високі показники працевлаштування, що свідчить про стабільний попит на фахівців цих сфер.

Низька зайнятість за деякими спеціальностями: Більшість спеціальностей, серед яких право та міжнародне право, публічне управління та адміністрування, освіта, сільське господарство та ветеринарія, інженерія (крім суднобудування), біологія, природничі науки та математика (крім фізики), транспорт (крім морського та внутрішнього водного), економіка, управління та адміністрування, має достатньо високі показники працевлаштованих або тимчасово працевлаштованих людей. Тут показники коливаються від 40% до 60%.