Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

2 квітня 2024 р. ректор університету Олександр Самойленко брав участь у зустрічі Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця з ректорами закладів вищої освіти України та керівниками профільних міністерств - Міністром освіти і науки України Оксеном Лісовим, т.в.о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростиславом Карандєєвим, Першим заступником Міністра охорони здоров’я України Сергієм Дубровим.

Під час зустрічі учасники обговорили низку важливих тем:

• освіту дітей із ТОТ та функціонування центрів «Україна - Крим», «Україна-Донбас» (в нашому університеті також функціонують за наказом МОН України такі центри);
  • руйнування закладів країною-агресором та їхнього відновлення;
  • облаштування укриттів і доступність навчальних закладів для здобувачів різних категорій;
  • міграційні процеси, збереження кадрового потенціалу та проблеми виїзду українців за кордон;
  • надання доступу до публічної інформації закладами вищої освіти й ін.

За результатами зустрічі Уповноважений підготує лист до Міністра освіти і науки України стосовно змін у законодавство щодо можливості складання за кордоном онлайн-іспитів випускниками бакалаврського рівня, яким для завершення навчання яким необхідно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит.

Крім того, Дмитро Лубінець у заключному слові зазначив, що: «Офіс Омбудсмана відкритий до співпраці. У регіональних поїздках ми організовуємо великі зустрічі з родинами військовополонених і зниклих безвісти осіб у стінах університетів, це вже стало традицією. Крім того, ми надалі готові підписувати меморандуми та брати студентів на стажування та провести просвітницькі заходи у сфері надання доступу до публічної інформації для закладів вищої освіти».

Дякуємо пану Дмитру Лубінцю та Офісу Омбудсмана за організацію зустрічі та готовність стати майданчиком для оперативного обговорення нагальних питань та пошуку шляхів їх вирішення.

теги