Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Шевченкіана є багатим і цікавим джерелом для вивчення життєвого і творчого шляху великого поета України. Вона дає змогу скласти досить повне уявлення про епоху, в яку жив Тарас Шевченко, про вкрай важкі обставини його життя, про його переконання, характер, інтереси.

Скарбницю шевченкознавства збагатили і ніжинські науковці. Творчість великого Кобзаря стала об’єктом дослідження М. К. Чалого, директора Ліцею кн. Безбородька, першого біографа Тараса Шевченка. Вагомість Шевченкового слова, глибина його думки, значення Кобзаревих творів для українського читача прослідковується у працях українського літературознавця  Г. Я. Неділька, професорів Ніжинської вищої школи  Г. В. Самойленка, Л. І. Коломієць, О. Г. Ковальчука, П. В. Михеда, доцентів О. М. Моціяки, О. В. Забарного та багатьох інших вчених.

До 210 річниці з дня народження великого українського поета та з метою розкриття фонду бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя працівниками сектору наукової бібліографії підготовлено тематичний перегляд літератури «Шевченкове слово у науковому доробку науковців Ніжинської вищої школи».

Запрошуємо до перегляду! (читальна зала нового корпусу університету).