Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Уже дев’ятий рік ми відстоюємо нашу незалежність від зажерливого сусіда. Герої не відходять. Вони нам насліддям світять… Так написала на 97-му році життя незадовго до смерті в липні 2022 року українська поетка в Бразилії Віра Вовк. У Ніжині з 2014 року 80 родин поховали загиблих воїнів. Про це читайте в числі № 1 (116) за 2023 рік газети «Український дім» – видання Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою.

Ми справді – незламні. Під завивання ненаситних сирен ми шиємо одяг для бійців, збираємо гроші на зброю, видаємо книги, газети та журнали. Ніжинські учасники Всеукраїнської інтернет-конференції «Літературна творчість представників ніжинської вищої школи: гуманітарний дискурс» перебували в кімнаті-укритті, що обігрівалася електричною лампою. Навіть за таких умов ми пересвідчилися в безперервності гоголівської літературної традиції, а саме: в любові до людини.

Слово – це фортеця, у якій живе народ. З цим твердженням уповноваженого з захисту української мови Тараса Креміня погоджуються 65 мільйонів українців у світі. Сьогодні в нашій державі діє понад 400 майданчиків з опанування рідної мови. А голова фундації «Наш вибір» у Варшаві Мирослава Керик створила за місяць школу, де діти-переселенці навчаються стаціонарно за українською системою освіти.

Часопис можна прочитати за покликанням:

Надія Онищенко