Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Виконуючий обов’язки ректора Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя О.Д.Бойко затвердив положення про аматорське об’єднання «МУЗИЧНА ВІТАЛЬНЯ». Його створили викладачі факультету культури і мистецтв, співробітники соціально-гуманітарного відділу та Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою для популяризації кращих зразків української й зарубіжної музичної культури, підвищення виконавської майстерності.

Перший концерт був присвячений лицарському романсу. У формі салонного музикування в картинній галереї нашого виша прозвучали романси Михайла Глінки на вірші випускників Гімназії вищих наук князя Безбородька: Нестора Кукольника, Євгена Гребінки, Леоніда Глібова.

А наприкінці листопада в концерті-ретро «Цвітуть осінні небеса» прозвучали твори українських композиторів другої половини ХХ століття: Олександра Білаша, Володимира Верменича, Анатолія Кос-Анатольського, Івана Карабиця, Ігоря Шамо, Георгія і Платона Майбород, Юрія Рибчинського. Їхні пісні в радянські часи стверджували загрожену українську націю як глибоколіричну і висококультурну. В естрадній пісні композитори поєднували різні жанрово-стильові пласти українського фольклору і національного професійного музичного мистецтва: думу, протяжну пісню, інструментальні награші, знаменний розспів, кант, хорову культуру бароко. І це почула сучасна публіка у гарному виконанні студентів Сергія Охонька, Світлани Подкользіної, Дениса Степаненка, Сергія Ігнатова, Тетяни Дяченко, Анастасії Іваненко-Коленди, Ярослава Йотки. В концерті взяли участь тридцять вокалістів.

Як розвивається українська композиторська традиція показала Олена Спіліоті. В дуеті з Ларисою Гусейновою вони виконали її щемливо-тужливий «Вальс».

Організатори концерту – викладачі кафедри вокально-хорової майстерності Алла Хоменко, Валентина Коробка, Валерій Курсон і Зоя Хоменко ставили за мету ознайомити молодь з кращими зразками української естрадної музики ХХ століття, і це їм вдалося. Жіночий хор «Канцона» прекрасно завершив майже двогодинне ліричне дійство «Київським вальсом» Платона Майбороди на слова Андрія Малишка.

Надія ОНИЩЕНКО
Колаж Олени Іваницької