Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

У київському будинку нашої знаменитої землячки, першої народної артистки України Марії Заньковецької ніжинці завжди були бажаними гостями. Актрису провідували в останні роки її життя Оксана Булига, Галина Москвичова-Ніжинська, Дмитро Грудина – аматори, котрих вона виводила на професійну сцену. Тут переховувалися від більшовицького НКВД співачка Марія Шекун-Коломийченко і її чоловік, редактор, видавець, культурний діяч Хведір Коломийченко.

Їхні життєві і творчі дороги дослідила директорка Центру гуманітарної співпраці Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя, членкиня Національної спілки журналістів України Надія Онищенко. 2020 року вона видала збірку нарисів «З Золотого гніздечка Заньковецької. Ніжинські родини в колі видатної актриси». Видання стало приводом для гостин до Будинку-музею Марії Заньковецької в Києві. Презентація у форматі камерного вечора-концерту «Сімейний альбом Катерини Лучицької» зацікавила і музейних працівників, і глядачів, серед яких був і наш земляк, заслужений журналіст України Олександр Зорка.

Твори з репертуару Марії Шекун-Коломийченко, а це світові шедеври й українські народні пісні, блискуче виконали Маріанна Тисевич, Тетяна Дяченко й Дмитро Бутрей разом із концертмейстером Галиною Брюзгіною. Це вже орлята з золотого гніздечка заслуженого працівника культури України, старшого викладача кафедри вокально-хорової майстерності Ніжинського держуніверситету імені Миколи Гоголя Алли Хоменко.

Сімейний альбом Катерини Лучицької, котрий представила її правнука Алла Мазур, є вже не тільки родинною реліквією відомої української акторської династії, а й національним раритетом.

Поїздка відбулася за підтримки ректора Гоголівського вишу Олександра Самойленка, депутата Ніжинської міської ради Олександра Шалая, професора Київського національного університету культури й мистецтв, нашого земляка, Миколи Тимошика, директора Ніжинського хлібобулочного комбінату Сергія Кота.

Дарія Бобрик