Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Музейний комплекс

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Науково-природничий музей

6 вересня до Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя завітали високоповажні гості: Ігор Осташ, Надзвичайний та Повноважний Посол України у Ліванській Республіці та митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр Драбинко.
Вони презентували факсимільне видання Мазепинського Євангелія. Ця видатна пам’ятка є національною історичною й духовною спадщиною. Книга вперше побачила світ три століття тому (1708 р.) в сирійському місті Алепо коштом гетьмана України Івана Мазепи і містить присвяту гетьману-меценату, написану Антіохійським патріархом Афанасієм ІІІ Даббасом.

Проєкт реалізований Посольством України у Ліванській Республіці у співпраці з Фондом пам’яті блаженнішого митрополита Володимира та Національною бібліотекою України ім. В. І. Вернадського.
"Мазепинське Євангеліє – це унікальна пам‘ятка, яка розповідає про спільні величні сторінки історії України та Близького Сходу і є свідченням історичної підтримки гетьманом Іваном Мазепою православних Близького Сходу на зламі XVII-XVIII століть. Це видання є одним з елементів нашої унікальної історичної спадщини, якою ми маємо пишатися. Це історія української величі, тому що сам факт того, що український гетьман допомагав арабському світу, Антіохійському патріархату і не тільки - дуже великі пожертви були ним передані в Єрусалим, Александрію, - свідчить про величезну мудрість цієї людини - великого гетьмана, який розумів, наскільки важливий східний вимір, Близький Схід для нашої великої політики", - сказав на презентації посол України в Лівані.
Примірник видання почесні гості подарували бібліотеці університету. Ректор Олександр Самойленко подякував почесним гостям та відзначив, що сьогоднішня презентація – це вагома подія для всього суспільства та унікальний подарунок Україні до 30-ліття відновлення її Незалежності.
Посол України в Лівані Ігор Осташ зазначив, що примірники факсимільного Євангелія будуть передані президентам кількох країн, а також усім православним патріархам.
Заплановано й презентацію книжки в Лівані та Туреччині.

Прочитано 365 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative