Публічні закупівлі

Звернення до ректора

Скринька довіри

День систе́много адміністра́тора, також відомий, як день сисадміна — неофіційне професійне свято системних адміністраторів, котре прийнято відзначати в останню п'ятницю липня. Метою свята є вияв поваги до роботи системних адміністраторів.

Торт на День системного адміністратора з намальованим на ньому Таксом

Традицію святкування було започатковано 28 липня 2000 року Тедом Кекатосом (Ted Kekatos). Однією із основних традицій цього свята є дарування подарунків знайомим системним адміністраторам. Улюбленими подарунками вважаються шоколад, пиво, вино, електроніка, комп'ютерні ігри та іграшкові пінгвіни.

Наразі, попри те, що свято у жодній країні світу не є офіційним, чимало компаній у знак поваги дарують цього дня своїм працівникам торти.

Автор ідеї святкування є американський системний адміністратор з 20-річним стажем Тед Кекатос, який побачив журнальну рекламу Hewlett-Packard, в якій системного адміністратора, що встановив нові принтери, вдячні користувачі шанують квітами і кошиками фруктів. Кекатос нещодавно встановив кілька принтерів тієї ж моделі і вирішив створити спеціальний день, присвячений професії системного адміністратора. Перший такий день, влаштований Тедом, припав на п'ятницю 28 липня 2000 року.[1] Це був просто пікнік на околиці Чикаго, в якому взяли участь члени невеликої софтверної компанії. З того часу свято прийнято відзначати в останню п'ятницю липня.

З 2006 року почав відзначатися «Всесвітній день інформаційного суспільства» (з 2007 року — «Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства»), який закріплено за 17 травня. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН, цей пам'ятний день має офіційний статус, і може замінити собою день системного адміністратора.