Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Музейний комплекс

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Науково-природничий музей

Публікацією під такою назвою провідної архівістки Центрального держархіву зарубіжної україніки Віри Фазлєєвої відкривається число 3  (107) газети «Український дім», що її видає Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою нашого вишу. 92-річна донька репресованого українського письменника Сергія Пилипенка, опинившись за межами України, зуміла реалізувати свої мистецькі й літературні таланти. І хоча вона набувала знання в Бостоні й Парижі, її завжди наснажувала рідна земля, для котрої вона й творила. «Україна, як і все людство, сьогодні переходить на новий рівень глобальної свідомости та усвідомлення вартости та значення людського життя, а з ним і Свободи, з великої літери, в усіх поняттях цього слова, – стверджує скульпторка й поетка. – І якщо мої твори стануть краплиною в тій творчій зливі духовного відродження та відбудови української культури, які тепер починаються, то моя мета буде досягнута і всі зусилля будуть виправдані…Нехай усі жертви і згублені життя мільйонів не будуть марними, і тепер уже від нас, від нашого покоління залежить, чи ці ідеали будуть здійснені».

Такими ідеалами живляться й інші герої та автори наших публікацій. Неосяжними назвала масштаби життя нещодавно померлого Михайла Слабошпицького поетка й перекладачка Олена О’Лір. А наш земляк і випускник, заслужений учитель України Михайло Савченко відгукнувся на публікацію про Лесю Коцюбу, чиє 100-річчя від дня народження ми відзначили в попередньому числі часопису.

Боронить правду наша читачка Христина Цурковська, чия громадська діяльність як голови комітету українок Канади, Родинної освітньої фундації є прикладом українського патріотизму.

Освітянські проблеми активно порушує і розв’язує наш партнер – Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою. Цей заклад назвав учительським цвітом нації учасників Всеканадської конференції «Українська освіта в Канаді: нові реалії», що зібрала в онлайн-форматі вчителів з 25 країн світу.

Серед творчих колективів, які взяли участь у IV Міжнародному онлайн-фестивалі української пісні імені Тараса Шевченка, організованому українцями Північно-Казахстанської області, були й представники ніжинських мистецьких навчальних закладів. Про цей захід надіслала мистецькознавчий огляд викладачка Північно-Казахстанського університету ім. М. Козибаєва Олена Киреєва.

Архів часопису «Український дім» можна знайти за покликанням http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/vidannya-ukrajinskij-dim

Надія Онищенко, директорка Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою

Прочитано 289 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative