Вибори ректора 2021

3 лютого з робочим візитом Ніжин відвідав Уповноважений захисту державної мови, народний депутат України VIII скликання Тарас Кремінь.

У ході візиту Тарас Дмитрович поспілкувався з ректором університету Олександром Самойленком, директором Інституту філології, перекладу та журналістики Наталією Клипою, завідувачами та професорами українознавчих кафедр Надією Бойко, Аллою та Юрієм Бондаренками. На зустрічі обговорювалася ситуація з функціонуванням державної мови в Україні в цілому та у Ніжині, в тому числі, головні тенденції розвитку вищої освіти та філологічних спеціальностей, а також була презентована Програма розвитку та функціонування української мови «Сильна мова - успішна держава», яку вперше в Україні буде прийнято саме в нашому місті Ніжинською міською радою. Дана Програма передбачає популяризацію української мови, культури й історичної свідомості української нації через широкий спектр культурних, наукових, науково-практичних та інформаційних заходів у закладах освіти, що має сприяти розвитку та функціонуванню української мови. На завершення Тарас Кремінь подарував книги для бібліотеки університету та запросив до подальшої співпраці у напрямі популяризації та захисту державної мови.

Крім того, завідувачка музейного комплексу Ганна Парубець познайомила Омбудсмена з історією Ніжинської вищої школи та провела екскурсії картинною галерею та музеєм Миколи Гоголя.

Фото зроблено начальницею сектора інформаційно-аналітичної роботи Виконавчого комітету Ніжинської міської ради Катериною Симоненко