Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

До 29-ї річниці незалежності України вийшов у світ черговий номер освітньо-пізнавального часопису «Український дім» – видання Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою.

Які позитивні та негативні сигнали щодо мовного питання йдуть від держави та громадянського суспільства за кордон, з’ясовували працівники Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою разом із запрошеними гостями. Зміст цієї дискусійної панелі викладений у статті «Мовні імпульси з Батьківщини».

Емма Андієвська, яка майже весь час живе в чужомовному оточенні, вільно володіє п’ятьма мовами, але пише виключно українською. Такий вибір для неї є елементарною справою порядності. «З української культури й так надто багато талановитих людей побігло до чужих культур», – зауважує письменниця. До речі, ця непересічна особистість свого часу приїздила в Ніжин, про це та інше читайте в матеріалі Надії Онищенко.

Цьогоріч вийшов друком півстолітній доробок «Вибраних поезій» письменника, перекладача, літературознавця Олександра Астаф’єва. У свіжому випуску нашого часопису вміщено продовження статті Олександра Григоровича «Новели, написані в криївці». Зокрема, у другій частині йдеться про діяльність Йосипа Позичанюка в українському націоналістичному підпіллі.

Окрім усього, Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою проводить просвітницьку роботу серед студентів. Ольга Моціяка в публікації «Чи існує “втрачений рай”» висвітлила думки студентства щодо ідеалізації нашими діаспорянами життя в Україні.

У Казахстані відбувся Міжнародний онлайн-конкурс української пісні «Струни серця», призові місця в ньому вибороли й студенти Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Звітну статтю про цей захід можна знайти на сторінках нашого видання.

Рідна мова, історична пам’ять, громадянська свідомість – ось ті три кити, без яких Україна не буде самодостатньою державою.

Архів часопису «Український дім» http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/vidannya-ukrajinskij-dim

Прочитано 201 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative