Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

Міжнародна науково-практична конференція «Громадський активізм українських мігрантів Європи: згуртовані новими викликами», що відбулася 24 жовтня 2019 р. у НУ «Львівська політехніка», зібрала провідних науковців та волонтерів не лише з України, а й з-за кордону (Іспанія, Італія, Молдова, Польща, Росія, Франція, Чехія). Серед представників молодого покоління, небайдужого до долі української діаспори, був і  кандидат історичних наук, провідний фахівець Центру дослідження Центрально-Східної Європи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, директор Наукової бібліотеки цього ж закладу Петро Гаврилишин. Він є автором монографії «Українська трудова імміграція в Італії (1991-2011 рр. – Брустурів, 2014». Цю книгу автор  люб’язно подарував  бібліотеці нашого університету та залишив сердечні побажання колегам.

За змістом праця складається з 4 розділів: «Стан наукової розробки теми», «Італійське іммігрантське законодавство 1990-2011 рр. та політико-правове становище українських трудових мігрантів», «Соціально-економічна адаптація» та «Громадсько-культурне виховання». Передмову до монографії написав кандидат історичних наук Петро Костючок.

Як зазначає пан Гаврилишин, на сьогодні тема трудової міграції в Італію в 90-х – на початку 2000-х рр. є малодослідженою та досить стереотипізованою. Саме тому він глибоко аналізує життя українських мігрантів з різних аспектів: політико-правового, соціально-економічного та громадсько-культурного. Значну увагу приділено підтвердженню чи спростуванню стереотипів щодо цього питання. У додатках наведено різні статистичні дані, результати опитування та резолюцію Форуму Українців Італії до 2003 року до тодішнього президента Леоніда Кучми. Досить об’ємним та різноманітним є список праць, на які автор покликається у своїй монографії.

Петро Гаврилишин слушно резюмує: якщо економічна ситуація в Україні не зміниться на краще, кількість мігрантів не лише в Італію, а й в інші країни тільки збільшуватиметься. Маємо щирі сподівання, що найближче майбутнє принесе нам зміни на краще.

ОЛЬГА МОЦІЯКА

Прочитано 195 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative