Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

У село Заньки приїхали учасники «Музичної вітальні» нашого університету. Вибагливим кольоритом золотої осені зустрічала нас садиба Адасовських, а в ній – захопленим словом директорка музею Марії Заньковецької Ольга Новак. Ще маленькою вона запам’ятала, як 55 років тому тут відкривали цей заклад її односельці, родичі актриси та відомі вже тоді митці: Наталія Ужвій, Іван Козловський. Ці постаті наснажують Ольгу Григорівну в подальшому розвої садиби. Разом з нею ми посадили яблуньки, аби не перевелися тут давні українські сорти.

Трепетно торкалася клавіш роялю, що пам’ятає руки Миколи Лисенка і Марії Заньковецької, концертмейстер Галина Брюзгіна. А сопрано Любові Пархоменко, Маріанни Тисевич, Ірини Шевченко аріями з опер, українськими народними та сучасними піснями створювали салонно-театральну атмосферу в домі, де зростала майбутня перша народна артистка України. Зачаровували тенори Ярослава Йотки і Валерія Курсона, бас Дмитра Бутрея.

Орлятами з мого золотого гніздечка називала Марія своїх учнів і послідовників. Вокалісти з гніздечка викладачів факультету культури й мистецтв Алли Хоменко, Валерія Курсона і Валентини Коробки сьогодні продовжують мистецьку традицію.

 

Надія Онищенко

Фото Вікторії Борисюк

Прочитано 296 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative