Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Їх назвали шістдесятниками. Бо саме в 60-ті роки ХХ століття молоді поети й письменники виявили в нових формах антисталінський дух української літератури. Їхнє новаторство мало вплив на подальший розвиток культури, значною мірою сприяло відродженню нашої державности.

Разом з ними починав і Валерій Шевчук, котрий за висловом Івана Кошелівця відштовхнувся від заяложених зразків радянської прози, орієнтуючись на модерних західних авторів. До 80-річчя з дня народження письменника, історика, перекладача, культуролога, автора майже 200 книг, 500 наукових розвідок, лавреата багатьох літературних премій, зокрема й Шевченківської 1988 року, Науковий центр дослідження проблематики шістдесятництва Інституту літератури імені Т. Г. Шевченка, співорганізатором якого є Центр гуманітарної співпраці з українською діаспорою, спільно з Національним музеєм літератури України провів Круглий стіл на тему: «Художньо-інтелектуальний синкретизм творчости Валерія Шевчука».

На тлі літературно-мистецької виставки «Сад житейський», яку представила її куратор, старший науковий співробітник Олена Круківська, захоплено розповідали про труди і дні ювіляра, про інтертекстуальний простір у його творах, доктори філологічних наук Ірина Приліпко, Раїса Мовчан, Людмила Тарнашинська (керівник Наукового центру і модератор заходу), кандидати філологічних наук Леся Пономаренко, Сніжана Чернюк.

Докладніше читайте в наступному числі газети «Український дім».

Надія Онищенко

Прочитано 286 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative