Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Новини університету

Цьогоріч виповнюється 20 років Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою. Про історію нашого заснування та функціонування пише директор Центру Надія Петрівна Онищенко, читайте в черговому номері газети «Український дім».

Полеміка навколо творчої особистості Гоголя триває й досі. Не дивно, що в Ніжинському державному університеті відбулася вже ХІV міжнародна наукова конференція «Микола Гоголь і сучасний художній контекст». Про це читайте в статті «Проблеми Гоголя чи науковців?..».

Викликає інтерес матеріал лауреатки премії імені Симона Петлюри Ганни Антипович з м. Полтави про Дмитра Нитченка. Дмитро Васильович – український літературознавець, письменник, мемуарист, редактор, педагог, громадський діяч, який жив і працював в Австралії. Авторка пише про формування його поглядів, політичну реабілітацію та вшанування пам’яті на рідній землі. Показово, що про Нитченка на батьківщині згадують так: «Це наш чоловік! І як пише – просто, чесно, цікаво».

Замітка про презентацію в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України збірника наукових статей «Можна одверто? Або туга за катарсисом» висвітлює головні тези доповідачів: Миколи Жулинського, Павла Михеда, Тамари Гундорової та Агнєшки Матусяк.

Привертає увагу стаття із заголовком «І вчора Куліш, і сьогодні Куліш». Авторка порушує актуальні проблеми: недоступність величезного літературного спадку Куліша для українського читача та вшанування його пам’яті в Ніжині.

Прочитайте про це в електронному ресурсі http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/tsentr-gumanitarnoji-spivpratsi-z-ukrajinskoyu-diasporoyu/vidannya-ukrajinskij-dim

Дарія Бобрик

Прочитано 325 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative