Музейний комплекс

Звернення до ректора

Скринька довіри

Науково-природничий музей

Її організували й провели для студентів факультету психології та соціальної роботи працівники бібліотеки університету.

Юлія Ліпінська, Юлія Рожок і Жанна Резвін розповідали про українські страви в українській літературі. Ніна Ваврик ілюструвала їх через мультимедіа. Це були не тільки кулінарні рецепти і пам’ятники в різних містах України традиційному салу, борщу чи вареникам.

Тематична і структурна позиція їжі в літературних творах трансформується в питання, яке виходить за межі літературного тексту, особливо тоді, коли їжа стає парадигмою поетики, як це ми бачимо в «Мертвих душах» Миколи Гоголя.

Автор цих рядків презентувала третє видання «Практичної кухні» Ольги Франко – невістки Івана Франка. Професійна куховарка вперше, 1929 року, зібрала й систематизувала саме традиційні кулінарні рецепти, додавши до них поради свого чоловіка Петра про сервірування та споживання здорової їжі. Слухаючи виступи, студенти дивилися на стіл з наїдками й насамкінець скуштували вареники від Жанни Резвін.

Надія Онищенко