Музейний комплекс

Науково-природничий музей

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

16 квітня 2019 р. у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя розпочала роботу XIV Міжнародна наукова конференція «Микола Гоголь і сучасний художній контекст (до 210 - ліття від Дня народження письменника)».

Конференція об’єднала  науковців та практиків з різних країн: України, Грузії, Росії, Білорусії, Німеччини,  Польщі, Греції та ін. країн.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, професор, доктор фізико-математичних наук МЕЛЬНИЧУК Олександр Володимирович та декан філологічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу, кандидат філологічних наук КЛИПА Наталія Іванівна. Вони побажали присутнім цікавого спілкування, творчої наснаги та нових ідей.

Доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович  зазначив: «17 квітня 1979 року у цих стінах відбулась перша Всесоюзна конференція, на яку приїхало близько 150 вчених майже з усіх республік Радянського Союзу. Це була незабутня подія не лише для Ніжина, а й для всього Радянського Союзу. І саме з цього часу  і відродилося Гоголезнавство в Ніжині».

Робота XIV Міжнародної наукової конференції «Микола Гоголь і сучасний художній контекст (до 210 - ліття від Дня народження письменника)» розподілилася по наступних секціях:

1.  М. ГОГОЛЬ ЯК ЯВИЩЕ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ: ПРОБЛЕМИ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ;

2.  ПРОБЛЕМИ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ У ТВОРЧІЙ СПАДЩИНІ М. ГОГОЛЯ;

3.  ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ТВОРІВ М. ГОГОЛЯ В УКРАЇНСЬКОМУ ТА СВІТОВОМУ

МИСТЕЦТВІ;

4.  ТВОРИ М.  ГОГОЛЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ТА СВІТОВІЙ ПЕРЕКЛАДАЦЬКІЙ ПРАКТИЦІ;

5.  ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ МОВИ М. ГОГОЛЯ.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ КОНФЕРЕНЦІЇ:

Голова - САМОЙЛЕНКО Олександр Григорович – ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доцент, кандидат історичних наук, член Національної спілки краєзнавців України.

Члени комітету:

МЕЛЬНИЧУК Олександр Володимирович – проректор з наукової роботи та міжнародних

фізико-математичних наук;

КЛИПА  Наталія Іванівна  –  декан філологічного факультету Ніжинського державного

університету імені Миколи Гоголя, доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики та перекладу, кандидат філологічних наук;

МИХЕД Павло Володимирович – керівник Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, завідувач  сектору  слов’янських літератур  Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, професор, доктор філологічних наук;

САМОЙЛЕНКО Григорій Васильович  –  завідувач кафедри слов’янської філології,

компаративістики та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи

Гоголя, професор, доктор філологічних наук, заслужений діяч науки і техніки України;

ЯКУБІНА Юлія Василівна – доцент кафедри слов’янської філології, компаративістики

та перекладу Ніжинського державного університету імені Миколи  Гоголя, кандидат

філологічних наук;

КОСТЕНКО Олена Олександрівна – провідний бібліограф Гоголезнавчого центру Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат філологічних наук.

Робота конференції запланована з 16 по 18 квітня 2019 р.

Детальніше з програмою конференції можна познайомитися за посиланням: http://www.ndu.edu.ua/index.php/ua/novini-universitetu/item/2192-prohrama-xiv-mizhnarodnoi-naukovoi-konferentsii-mykola-hohol-i-suchasnyi-khuzhozhnii-kontekst-do-210-littia-vid-dnia-narodzhennia-pysmennyka

Тіна КОШЕЛЕВСЬКА