Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

Цьогоріч виповнюється  350 років як Батурин став гетьманською столицею. До знаменної дати у місті. де жила та правила ціла плеяда українських гетьманів, провели масштабний історичний квест «Батурин – серце Гетьманщини».

В історичних змаганнях взяли участь одразу п’ять команд з козацьких міст – «Бахмацькі ентузіасти» з Бахмача, «Уненіж» з Ніжина, «Батуринські гетьманші» з Батурина, «Капітошка» з Сосниці та «Контопська сотня» з Конотопа.

 

Полковий Ніжин, який вже вдруге бере участь у Батуринському квесті, представляли місцеві активісти та любителі історії – Костянтин Москаленко (капітан), Юлія Кацалап, Лілія Писаренко, Роман Желєзко, Марина Волинець та скромний автор цих рядків.

Завдання квесту були сховані по всьому Батурину, тому від учасників чекали не лише грунтовних історичних знань, а й непоганої фізичної підготовки.  Серед багатьох захоплюючих локацій гри – цитадель Батуринської фортеці, будинок генерального судді В. Кочубея, палац К. Розумовського та навіть звичайнісінький магазин. Там на учасників чекали суворі охоронці та пильні господарі, а ще вдатні та вправні у танцях козак з козачкою. Одне із завдань змушувало учасників повторювати за ними рухи народного танцю.

З пантелику намагалися збити каверзні запитання про улюблені гетьманові пісні, підакцизні товари та зашифровані у важливих історичних датах вказівки.

Проте всі п’ять напрочуд згуртованих команд швидко дісталися фінішу, де на них чекав чарівний птах Фенікс, який уособлював Батурин, що постав із попелу. Кожна команда, за задумом організаторів,  віддавала символічному птахові зароблені протягом усього квесту пір’їни.

Найкмітливішою виявилася команда із Сосниці «Капітошка», яка й здобула перемогу. Нагородили сосничан справжньою козацькою гарматою, щоправда, дещо меншого, ніж оригінал розміру. Друге місце у Конотопа. Бронза у наших ніжинців.

Як відзначили організатори, команда «Уненіж» була найкреативнішою, а їх відповіді та оригінальні відео і фото координатори чекали з нетерпінням.

 

Михайло Ломоносов 

https://topnizhyn.com

Прочитано 175 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative