Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

У Ніжині почався вже третій сезон археологічних розкопок біля Всіхсвятського храму. Журналістам сайту «Нежатин» вдалось застати археологів у процесі роботи і дізнатись нову цікаву інформацію. Голова ніжинської археологічної експедиції, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин НДУ ім. М. Гоголя Іван Кедун з натхненням розповів про плани на цей рік: «У минулому році ми взяли перші проби конструкції, аби провести хіміко-технологічний архітектурний аналіз. Пройшов рік і наразі фіксуємо стан підземель: рівень вологості та міцність цегли. Після аналізу результатів ми зможемо впевнено сказати, що робити з цими приміщеннями, і як їх реконструювати. Фахівцями буде розроблена система кріплень, заміряні тріщини, і через місяць стануть відомі результати. Найближчим часом планується відкрити ці приміщення для туристів, але для того треба впевнитись у безпеці підземель».

Отже, після розробки системи кріплень підземель почнеться процес проектування майбутнього туристичного об’єкту. Детальніше про це розповів присутній на місці розкопок завідувач відділення Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій Володимир Титаренко: «У нас є договір з міською радою та з управлінням культури стосовно дослідження міцності і стійкості відкритих конструкцій. Ми на основі лабораторних досліджень і в польових умовах визначаємо міцність цегли та її вологість. Окрім того фіксуємо наявність пошкоджень, і те, як вони можуть впливати на несучу здатність конструкції. Потім за нашими рекомендаціями буде розроблена система кріплень у певних місцях. І вже за подальшу роботу відповідатимуть архітектори».

Якщо ж оцінювати візуально, повідомив Володимир Анатолійович, конструкція на вигляд стійка. І хоча цегла постаріла і стала більш пластичною, все ж таки залишається міцною.

Тож Ніжин ще більш наблизився до появи на його території нового туристичного об’єкту, який стане справжньою «родзинкою» і приверне ще більше уваги до історії міста.

 

Джерело: «Нежатин»

Спілкувалась Марина Волинець

 

Прочитано 579 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative