Випускники загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв зараз на порозі змін. Незабаром вони мають зробити вирішальний крок у бік майбутньої професії. Запитання «Куди?» є актуальним для них. На допомогу майбутньому першокурсникові поспішають викладачі філологічного факультету.

21 березня 2019 року доценти кафедри української мови, Н. М. Пасік і В. М. Пугач, а також поет, редактор, колишній очільник літстудії О. Є. Ґадзінський разом із магістранткою І курсу філологічного факультету Д. Донською провели профорієнтаційну роботу до ЗОШ № 15 м. Ніжина з метою залучити якомога більшу кількість випускників школи до стін університету.

Викладачі досить нестандартно й оригінально підійшли до цього завдання. Ідея прорекламувати філологічний факультет була повністю реалізована. Учням цієї школи були не лише презентовані спеціальності й професії майбутніх фахівців, словесників, журналістів тощо, надані інформаційні матеріали, буклети, а й основну увагу було приділено українському слову. Зокрема В. М. Пугач ознайомила школярів із лексикографічними виданнями: словниками й довідниками. На її думку, основне призначення філолога – працювати зі словом.

Н. М. Пасік повністю змогла налагодити контакт з учнівською аудиторією. Нею було проведено невеличке бліц-опитування з української мови, в результаті чого учні отримували маленькі подарунки. Вони були налаштовані позитивно, були надзвичайно активними, ставили низку запитань.

Зачитування О. Є. Ґадзінським власної поезії змогло на мить перекинути слухачів в інші світи. Емоції переповнювали кожного.

Школярі були надзвичайно вдячні за такий візит!