Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

«Мене надихає можливість співпрацювати

з великою кількістю цікавих і креативних людей».

Анжеліка Тимченко – випускниця НДУ ім. М. Гоголя, Голова правління ГО "Лабораторія Ініціативної Молоді", методист з соціально-громадської діяльності Ніжинського Будинку дітей та юнацтва, координатор «Молодіжного банку ініціатив міста Ніжина», тренер Базових тренінгів програми "Молодіжний працівник", практичний психолог, координатор Ліги старшокласників в НБДЮ, працювала психологом в ЗОШ №15.

Творча, креативна, талановита Анжеліка Тимченко – це той нестримний вир вічної енергії, який має можливість змінювати світ навколо себе! Постійний пошук нових ідей і невтомна енергетика – це та реальність, якою вона живе сьогодні.

 

У серпні 2018 року Анжеліка Тимченко нагороджена Премією Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові країни, досягнення яких сприяють розвитку молодіжних ініціатив на місцевому рівні.

Читачам нашого сайту Анжеліка розповіла про

навчання в університеті, про свої дитячі мрії та

власне життєве правило

Ви закінчили Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, де вивчали соціальну педагогіку та практичну психологію, і зараз набуті знання успішно втілюєте в життя. А якби повернути час назад – чи обрали б Ви для себе іншу професію?

О, в дитинстві я мріяла бути викладачем англійської мови, і після школи пішла навчатися в Ніжинський ліцей при НДУ ім. М. Гоголя на гуманітарні спеціальності. Але коли прийшов час вступати до університету, ми з трьома подругами - ліцеїстами порадилися і вирішили вступати на факультет психології. І ось зараз, після закінчення вишу одна з дівчат поїхала працювати в Ізраїль, а я і ще одна одногорупниця залишилися тут працювати психологами, і хочу сказати, що я не жалкую. Факультет психології мені завжди був цікавий тим, що навчання було досить активним. Я була старостою групи, потім замісником старости, пробувала себе і в КВН, але зрозуміла, що то не моє. Коли пішла на практику в літній табір вожатою, там і зрозуміла, що працювати з молоддю – ото моє. Не можу сказати, що там було легко – скоріш за все – там я пройшла гарну школу, бо мені тоді було 20 років, дітям в таборах по 14-17 років – і це були діти з кризових сімей, сироти, напівсироти, вихованці інтернатів, які навчалися в профтехучилищах.

А вже будучи на 4 курсі в університеті я поїхала в Алушту і працювала там вожатою в літніх таборах для дітей. 6 років їздила в Алушту і паралельно, з 2007 року я влаштувалась працювати в ЗОШ №15 соціальним педагогом та практичним психологом. Згодом виникла ідея заснувати соціально-психологічний театр “СоЦиС” з числа учнівської молоді школи. Те, що ми разом робили на сцені, змушувало плакати більшість присутніх підлітків під час вистав в актовій залі!

На сьогоднішній день Ви - координатор «Молодіжного банку ініціатив»,  тренер, практичний психолог, і цей перелік можна продовжувати. Подивившись на Вас, складається враження що ви людина невичерпної енергії, завжди в пошуку нових ідей, творчих задумів та планів. Як Вам це вдається, що вас надихає?

Надихає сама молодь, молодіжні працівники, можливість співпрацювати з великою кількістю цікавих і креативних людей. Ми з командою однодумців намагаємося постійно бути в русі, беремо участь у різних форумах, знайомимося з новими людьми, вивчаємо їхній досвід, і це дуже круто!

Недавно ми запросила до Ніжина волонтерів БУРтуру, Будуємо Україну Разом” (або просто БУР) – це волонтерський проект, під час якого є можливість подорожувати, досліджувати Україну та допомагати людям, які цього потребують.  БУРтур завітав до громади Ніжина  з ознайомчим візитом. Після туру, в березні будуть оголошені міста-учасники майбутніх таборів БУР, де разом з місцевими активістами та волонтерами з усієї України буде організована допомога сім’ям у скруті, також будуть вдосконалюватися громадські простори та саморозвиватися молодіжні спільноти.

Дуже круто, що «Молодіжний банк ініціатив» оцінила програма розвитку ООН (ПРООН), яка координує цей проект, і ГО ІСАР «Єднання». Ми мали змогу отримати від них фінансування на наші молодіжні проекти, які зараз реалізуємо в Ніжині.

Я хочу сказати, що буває навіть важко заснути, тому що стільки планів, думок у голові тримається, нових ідей, і ти цим живеш!

У серпні 2018 року рішенням Уряду було визначено 20 лауреатів Премії Кабінету Міністрів України. В цю двадцятку увійшла й Анжеліка Тимченко. Що означає для Вас ця нагорода?

Чесно кажучи, я не думала, що маю стільки досягнень, аби підійти навіть до етапу відбору переможців. Адже заявок було подано дуже багато, з усіх куточків України, причому різного віку і різних спеціальностей: від учнівської молоді до військовослужбовців та священнослужителів. Але нас усіх об’єднувало те, що ми молоді і кожен робить свій особистий внесок у розвиток України.

осилання на дане розпорядження: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-prisudzhennya-premiyi-kabinetu-ministriv-ukrayini-za-osoblivi-dosyagnennya-molodi-u-rozbudovi-ukrayini - Авт)

Якщо згадати студентське життя, роки навчання в Ніжинському державному університеті – чи були у вас улюблені предмети?

В університеті мені завжди подобалась тренінгова діяльність. Особливо запам’ятався тренінг самопізнання та саморозвитку. Це настільки згуртовувало групу, ми пізнавали себе, багато практичних навичок брали собі на замітку і згодом втілювали їх в життя. Причому, коли я навчалася, то не думала, що буду працювати психологом.  Свої наукові роботи а також дипломну я писала на соціальну тематику (соціальна педагогіка), Наталія Миколаївна Суховєєєва - мій науковий керівник, мій наставник. Хочу підкреслити, що завдяки Ніжинському державному університету я реалізувалася як особистість. Університет став для мене стимулом для розвитку, і я дякую усім викладачам за  отримані висококваліфіковані знання та навички.

Зараз ми спілкуємось зі студентськими друзями, багато хто з них також працює психологами. Ми обговорюємо якісь життєві ситуації, радимося, і це так класно коли обмінюєшся досвідом з колишніми одногрупниками і маєш багато загальних тем для обговорення!

Чи є у Вас особистий девіз по життю?

«Все що відбувається – відбувається не дарма, бо так має бути». Це правило, яке я визначила для себе за останні декілька років. У мене таке враження, що там хтось на небесах складає певні пазлики, і ти розумієш: те що має бути – воно станеться. В своєму житті можу сказали, що маючи таку команду як у нас – можна гори звернути!

Побажання читачам нашого сайту від досвідченого психолога, активного жителя нашого міста?

Багато молоді хоче поїхати з Ніжина, бо вважає, що не так вже й класно навчатися в маленькому місті, і таке інше. І я також колись хотіла поїхати з Ніжина. Але тепер розумію, що круто залишитися в своєму місті, знайти однодумців, створити команду, і разом розвивати своє місто, спільно робити гарні речі саме в тому місті, в якому ти живеш. То ж хочу побажати молоді натхнення бути активними саме в своєму місті, любити і розвивати його.

 

Спілкувалася Тіна КОШЕЛЕВСЬКА

Фото з архіву

 

 

 

 

Прочитано 748 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative