Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Контакти

Новини університету

«А чи знали ви про мою країну до мого приїзду сюди?» – запитує в однокашників і викладачів студент факультету культури і мистецтв Гоголівського вишу ВАНГ ЖІБІН. Він з радістю взяв участь у презентації Року Китаю в Україні, що організували в нас працівники університетської бібліотеки. В оформленій китайськими атрибутами читальній залі вони розповідали про історію цієї давньої й однієї з найбільших країн планети.

Ведучих – третьокурсниць факультету іноземних мов Діану Ничипоренко та Діану Міланець – доповнював відеоперегляд. Історик Олексій Лейберов демонстрував цитатник засновника комуністичної партії Китаю і багаторічного керівника держави Мао Дзедуна, котрий ще й вірші писав. Їх прочитав рідною мовою ВАНГ ЖІБІН. А виконані ним китайські пісні наблизили до нас краєвиди й архітектурні пам’ятки, занесені в список ЮНЕСКО.

Доцента кафедри прикладної лінгвістики Євгена Плотнікова, котрий бачив їх зблизька, а не на екрані, дивували масштаби розвитку цієї країни й неординарне, незвичне для нас розв’язання економічних, соціальних і культурних проблем.

  • Що знають китайці про Україну? – запитували ми в нього.
  • Інтерес до європейських країн закладений в освітні програми, але він невеликий.

Побачене й почуте викликало зацікавлення. Для всіх, хто хоче розширити свої знання бібліотекар Юлія Рожок зробила огляд літератури, виставленої на спеціальному стенді. Найцінніша книга про Китай, що зберігається у фондах бібліотеки – це амстердамське видання 1667 року, придбане директором Гімназії вищих наук князя Безбородька Іваном Орлаєм.

Організатори заходу, зініційованого завідувачкою відділу обслуговування Галиною Осіповою, надіються, що їхні дослідження продовжать студенти. Юлія Міхієнко і Юлія Рябуха допомагали нам засвоювати найпростіші та найнеобхідніші китайські вислови.

У Ярослави Шекери, ніжинки з походження, інтерес до Китаю з’явився в дитячому віці через витинання. Після школи дівчина вивчала китайську мову та літературу в китайських вишах, перекладала давніх китайських поетів на українську мову, і це вплинуло на її власну поетичну творчість. Автор цих рядків прочитала присутнім переклади та вірші Ярослави Василівни, сьогодні вже науковця, викладачки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ми відчули Китай ще й на смак через печиво з побажаннями. 

Надія ОНИЩЕНКО

Фото Віталія ПЕТРУШЕНКА

Прочитано 228 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative