Вибори ректора 2021

Українську вишивку вивчають у нашому університеті. Викладачів Оксану Лісовець і Марину Шевчук, котрі готують спеціалістів дошкільного виховання і початкової освіти, підтримали провідний бібліотекар Світлана Онищенко і бібліотекар Ірина Мазун. За їхніми переконаннями традиційна українська вишивка ідентифікує нас на тлі інших народів. У цьому переконувала невеличка виставка старих рушників, сорочок і серветок, що символічними орнаментами закорінювали нас в оберегову красу.

Окремий стенд представила вчителька трудового навчання Ніжинської загальноосвітньої школи № 6 Ірина Гузь. Випускниця філологічного факультету нашого вишу рукоділля опановувала самотужки, і це знадобилося їй у вчительській професії. Знавець зарубіжної літератури вишила портрети улюблених письменників: Антона Чехова, Лева Толстого, Миколи Гоголя. Вона придумала авторську техніку їхнього обрамлення мережкою, робити яку навчала студентів факультету психології та соціальної роботи під час майстерні в читальній залі.

Учителька вже не вперше зустрічається зі студентами. Торік вона вчила витинати й робити ляльки-мотанки. Її активно підтримала магістрантка історико-юридичного факультету Анастасія Стахурська, яка наївне практичне захоплення перетворила в науковий доробок.

НАДІЯ ОНИЩЕНКО