Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Новини університету

Ніжин часто називають містом молоді, адже за статистичними даними 30% населення м. Ніжина складає саме молодь віком 14-35 років. Для посилення участі молодих людей у процесах прийняття рішень, особливо тих, які стосуються молоді та приймаються задля молоді, був започаткований проект «Молодіжній раді в Ніжині бути» (автори проекту Анжела Тимченко, Катерина Шекера) та був підтриманий ПРООН по програмі "Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні" у співпраці з ГО "Мережа Ініціативної Молоді" (Катерина Романенко).

В рамках проекту 9-10 лютого 2019 року відбувся 2-денний тренінг «Участь молоді. Інструменти співпраці молоді та влади». У стінах Ніжинської центральної міської бібліотеки захід об’єднав 20 активних та зацікавлених молодих людей міста, серед яких були студенти, учні, працююча молодь, помічник депутата, журналіст, представники молодіжної громадської організації. Зібралися з метою підвищити власні компетенції щодо участі молоді, форм та рівнів участі, ознайомитися з новими формами взаємодії, партнерства та співпраці з владними структурами, громадою міста та представниками бізнесу, розібратися у структурі Переглянутої Європейської хартії про участь молоді в місцевому та регіональному житті та зрозуміти, на що вона впливає, де може бути застосована.

Як зазначила учасниця тренінгу Владислава Сердюк: «Коли ти після надзвичайно складного тижня проводиш половину вихідного дня вивчаючи новe, майжe бeзпeрeрвно гeнeруючи ідeï та роблячи упeвнeні кроки до спільноï мeти, і при цьому нe відчуваєш втоми, а лишe колосальнe задоволeння - цe схожe на диво. Алe ні - цe пeрший дeнь трeнінгу "Участь молоді. Інструмeнти співпраці молоді та влади”. Тренер Катерина Шекера нe лишe ознайомила нас з Пeрeглянутою Європейською хартією про участь молоді в місцевому та регіональному житті, а й допомогла визначити, на якому eтапі участі знаходиться кожeн учасник, порушeння яких наших прав впливає на рeзультат і мотивувала власноруч розробити eфeктивні способи подолання пeрeшкод на шляху співпраці з владою для вдосконалeння життя молоді міста». 

Протягом цього вікенду тривали обговорення, гарячі суперечки, учасники вчилися виокремлювати нагальні потреби молоді, висловлювати власну думку та відстоювати позицію, враховуючи права іншого, аналізувати проблему з різних сторін, знаходити шляхи для здобуття необхідної інформації,  домовлятися мирним шляхом, знаходити компромісні рішення та планувати покроково свою діяльність для покращення життя молоді у Ніжині.

Валерія Соболєва, учасниця тренінгу зазначила: «Після такої крутої мотивації та співпраці з активною молоддю готова підкорювати нові вершини й іти лише вперед і вгору».

Не маючи на меті мотиваційної складової, все ж захід згуртував учасників, вмотивував для подальшої інтенсивної та спільної роботи над створенням Ніжинської міської молодіжної ради.

 

Відділ у справах сім’ї та молоді

виконавчого комітету Ніжинської міської ради

Джерело: https://www.nizhynrada.gov.ua

Прочитано 358 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative