Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Не скажу нічого нового відносно того, що величезна маса юного народу бажає бути юристами, бізнесменами або, у кращому разі, займатися філологією і з жахом чи з гумором відгукується про природничі науки. Наче, скажімо, хімія чи загальна біологія – це якась китайська грамота. Не кожен розуміє, що подібні науки рухають прогрес, а також дуже сприяють інтелектуальному розвиткові людини. Тож у природничому напрямку у наших вишах не завжди виникає тісновище. Останню думку висловив хтось з виступаючих на святкуванні 85-річного ювілею природничо-географічного факультету Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, яке відбувалося 18 жовтня цього року.

Багато його випускників стали талановитими вчителями, а також науковцями вищої школи. А той, хто, нібито, дещо зрадив спеціалізації, зазначеній у дипломі, теж часто-густо обрав дуже цікаві стежини свого життя. Без сумніву, у цьому спрацьовує широкий науковий і світоглядний потенціал природничого циклу. Особисто хотів би відзначити, як випускник свого рідного факультету1976 року, що заклав він в мені ніби золоте осердя, життєву вісь, навколо якої подальше життя оберталося не у найгіршому напрямку. Це саме можу сказати і про роль та вплив на мене батька, Василя Івановича Горбенка, старшого викладача кафедри хімії цього гоголівського вишу. Він пішов з життя, коли мені ледь минуло 15, але дивуюся, як багато встиг він дати своєму синові. Ні, не якусь там особливу талановитість, а саме світобачення. Миттєве і вічне… Наче філософський висновок, я виніс нещодавно ці два слова у заголовок своєї книги, що є почасти невеликим підсумком власного життя і спостереженням за життям інших. Такі думки виникали у мене і у актовій залі НДУ під час святкування, на яке був запрошений почесним гостем.

Зібралося не одне покоління, і поряд з молодими і зовсім юними були ті, що розміняли патріарший, десятий десяток років, як, скажімо, професор Інеса Віталіївна Марисова. Дай Боже здоров’ячка і надалі ясної думки! Та стислося горло і мимоволі підступили сльози, коли по екрану попливли світлини тих, хто назавжди пішов у Вічність. Серед них побачив і свого батька. Він читав лекції, проводив практикуми з методики викладання хімії і від часу приходу до вишу у захмарно далекому 1934 році виховав цілі покоління вчителів. Тобто вчитель вчителів, як потім вони казали про нього. Світла пам’ять і спасибі, що факультет пам’ятає і продовжує традиції своїх патріархів!

Життя минає, як мить і життя продовжується. На ювілеї було багато слів, привітань і подарунків, а молодь порадувала святковим концертом.

Сергій Горбенко,

член Національної Спілки журналістів України

 

Прочитано 423 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative