На сторінці Центру гуманітарної співпраці з українською діаспорою можете ознайомитися з черговим випуском науково-популярного часопису «Наш український дім», №1 за 2018 рік.

У розділі «Українознавство» Олександр Забарний розкриває  тему героїв Крут в українській ліриці до 100-річчя події.

Викликають інтерес наукові розвідки Олександра Самойленка «Ніжин у житті професора Лева Окіншевича (до 120-річчя з дня народження вченого», Євгена Нахліка «Літературно-художня автопсихографія Олексія Плюща», Анатолія Затовського «М. В. Гоголь – пророк православної культури», Ірини Стребкової «Іван Затиркевич: ще один із ніжинців», Ольги Смольницької «Відображення картини світу в поемі Лесі Українки „Ізольда Білорука” та поезії М. Рильського: аналіз архетипів», Лариси Реви  «Християнські виміри: Григорій Сковорода – Микола Гоголь»

Викладачів, методистів, учителів та студентів зацікавлять  «Дослідження функціональності образів-персонажів літературного твору» Юрія Бондаренка та «Музичний салон як форма естетичного виховання» Алли Хоменко й Надії Онищенко.

У розділі «Проза, рецензії, переклади» рецензуємо дилогію Миколи Тимошика «Його бій за державність» та «Запізніле вороття», це книги про життєвий і творчий шлях Івана Огієнка (митрополита Іларіона). «Друга Україна в Уссурійську» Ірини Стребкової – про історію заселення Уссурійського краю українцями. Цю проблему досліджує чернігівський історик Вадим Бойко у книзі «На край землі. Переселення селян Лівобережної України в Південно-Уссурійський край (1883 – 1894 рр.)»

Інтерпретацію творчості Миколи Гоголя за Зігрідом Ріхтером подає перекладач Анатолій Ролік.

Дарія Бобрик

теги