Університет

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Музейний комплекс

Результати моніторингу якості освіти

Публічні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Звернення до ректора

Скринька довіри

Новини університету

Науково-природничий музей

Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 12011

Талант, експресія, шалені емоції та нестримний творчий порив – це та атмосфера, яка панувала на ювілейному концерті Молодіжного хору «Світич», який вже 25 років «запалює серця» не лише ніжинців, а є знаним та бажаним далеко за межами нашої держави.

Години разом з талановитими людьми пролітають наче секунди, і це вкотре довів цей талановитий колектив. Під професійним керівництвом двох незрівнянних метрів хорового мистецтва професорів Людмили Костенко та Людмили Шумської перед нами розцвіли незвичайні квіти хорового мистецтва.

21 червня, напередодні Дня молоді, в актовому залі нового корпусу НДУ імені Миколи Гоголя відбувся концерт Молодіжного хору «Світич» присвячений 25-річчю заснування колективу.

Вже давно візитною карткою Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя називають самобутній творчий колектив - “Молодіжний хор «Світич».

Створений він у 1993 році як аматорський осередок. Хор стрімко влився в музичне буття Ніжина, наполегливо опановуючи мистецьке середовище Чернігівщини, України а згодом і Західної Європи. У різні часи до складу співаків хору приєднувалися студенти багатьох факультетів: культури і мистецтв, філологічного, фізико-математичного, іноземних мов, психології та соціальної роботи, а також молоді вчителі міста Ніжина. 

Привітати колектив зі знаменною датою завітало багато поважних гостей, серед яких не лише керівництво міста та району, педагогічний колектив університету, а також прибули гості зі столиці та дружньої країни Польші. Серед присутніх були: ректор НДУ ім. М. Гоголя доцент Олександр Самойленко, в.о. ректора Національної музичної академії України ім. П. І Чайковського, Президент Міжнародного благодійного фонду “Green Cross Ukraine”, доктор філософії, професор Максим Тимошенко, помічник народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, секретар міської ради Валерій Салогуб за дорученням керівництва Чернігівської обласної ради,  голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, радник посла Республіки Польщі в Україні Емілія Ясюк, голова МСППУ Петро Чарковский, від Національної Всеукраїнської музичної спілки - заслужений діяч мистецтв України Володимир Суховерський та заслужений працівник культури Сергій Голуб, делегація факультету культури і мистецтв на чолі з деканом - доцентом Ларисою Гусейновою та інші поважні гості.

Слід зазначити, що на сьогоднішній день колектив є лауреатом майже 50 всеукраїнських та міжнародних хорових конкурсів та фестивалів в Австрії, Італії, Греції, Німеччині, Польщі,  Франції та інших країнах. Понад 80 творів у виконанні «Світича» поповнили фонд українського радіо, випущені ліцензійні компакт-диски. Колектив є багаторазовим учасником міжнародних науково-практичних конференцій, регіональних мистецьких проектів. Очолюють молодіжний хор «Світич» художні керівники: диригенти хору – заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко, хормейстери – Тетяна Раструба і Лілія Мироненко, партія фортепіано – провідний концертмейстер Галина Брюзгіна.

Слово «Світич» трактується як велика свічка, смолоскип, свічник, світило, а також у переносному значенні як джерело істини, правди, волі, освіти, тощо. Тому хор Ніжинського університету і має символічну назву — «Світич», у якій закладена творча програма колективу — носія ідеї національного мистецького просвітництва. З перших днів існування діяльність хору спрямована на втілення благородної мети — формування духовності та національної самосвідомості молоді в незалежній Українській державі.

Стабільна кропітка праця, систематична концертна практика, пошук нових вокально-сценічних технологій, широка репертуарна палітра надали можливості за невеликий проміжок часу вивести новостворений колектив на професійний рівень.

«Запалити серця», передати неймовірну енергетику будь-якої композиції можливо лише при власному нестримному горінні, що показали всім присутнім два художні керівники та диригенти - заслужені діячі мистецтв України, професори Людмила Шумська та Людмила Костенко разом зі своїм колективом.

 

 

Лілія Журко,

фото автора

http://nezhatin.com.ua/2018/06/22/nizhynskyj-svitych-dzvinkogoloso-svyatkuvav-25-richnyj-yuvilej-foto/

Прочитано 1557 разів

Галерея зображень

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative