XVI міжнародна наукова конференція “Церква-наука-суспільство: питання взаємодії” зібрала науковців та представників музейної справи з багатьох міст України. Найбільше – із Києва, Чернігова й Ніжина. Учасники зібрання мали можливість не тільки обмінятися досвідом, обговорити хвилюючі для себе питання (зокрема, зі збереження історико-культурної спадщини), а й почерпнути й відкрити незнане раніше, закохати в архітектурні пам’ятки Ніжина.

Конференція тривала 5 днів. Відкривали наукові обговорення в Києві, завершували – у нашому місті на базі Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Особливу увагу звертали на дослідження й збереження християнських пам’яток, міжкультурних зв’язків України й Балкан.

«Вперше за всю історію конференції виїзна секція проходила в Ніжині. Для нашого міста вона цікава тим, що серед її учасників досить багато представників музейної справи й мистецтвознавства, архівістів. До того ж, будь-який погляд та думки зі сторони – дуже корисно. Ніжин – місто церков, воно зберегло багато християнських традицій. Тож ми отримаємо досить багато знань, які зможемо згодом втілити в себе на місці під час реконструкції, реставрації, музеєфікації, подальших досліджень наших об’єктів, втілити й удосконалити їх», – розповідає керівник Ніжинської й Новогород-Сіверської археологічних експедицій Іван Кедун.

Серед організаторів конференції – більше десяти наукових установ, у тому числі Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

Джерело: «Правда Тут»