Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

З 1997 року згідно з Указом Президента № 145/97 у третю суботу травня в Україні відзначають День науки. 14 травня цього року в університеті розпочалася декада «Молодь у науці».

З цього почав виступ на пленарному засіданні конференції молодих науковців нашого вишу проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків  професор Олександр Володимирович МЕЛЬНИЧУК.

Він акцентував увагу на основних подіях у сфері науки цього року: 100-річчя заснування  Національної академії наук України, 100 років від дня народження її керманича Бориса Патона та 100-річчя від дня народження Івана Павловича Пулюя, який досліджував і вірогідно першим відкрив,  але не запатентував рентгенівські промені, а також ознайомив студентів із досягненнями науковців університету; діяльністю аспірантури та перспективою навчання в ній; результатами участі студентів у наукових, творчих конкурсах і олімпіадах.

Присутні слухали доповідь  Катерини Солодкої про провінційне чиновництво ХІХ ст.: соціопрофесійний портрет. Магістрантка історико-юридичного факультету своє дослідження провела на прикладі  діяльності чиновників Ніжинського повіту. Її робота під керівництвом к.і.н., доцента кафедри Історії України О.В.Крупенко стала кращою на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт у галузі «Історія та археологія».

Про специфіку процесу децентралізації влади на прикладі Чернігівської області вдало розповів студент історико-юридичного факультету Владислав Лях. (Науковий керівник – к.політ.н., доцент кафедри політології, права та філософії О.М. Карпяк)

Магістрантка історико-юридичного факультету  Олена Петренко під керівництвом к.і.н., доцента кафедри всесвітньої історії  та міжнародних відносин Л.М. Мицик дослідила специфіку гендерних відносин у європейських країнах у другій половині ХХ – на початку ХХІ століття. Ми переглянули цікаву презентацію.

Ярина Гончарова, студентка ІV курсу факультету психології та соціальної роботи виступила з доповіддю «Психологічні особливості інтерсуб’єктної взаємодії у майбутніх психологів». Вона розповіла про ознаки інтерсуб’єктності, як ця якість сприяє саморозкриттю й саморозвитку. Свої дослідження Ярина проводила серед студентів філологів та психологів під керівництвом к.психол.н., доцента кафедри загальної та практичної психології  М.М.Наконечної.

Проректор подякував усім доповідачам і побажав плідної роботи на секціях, яких цього року – 43. Вони проводяться за факультетськими графіками протягом декади.

 З програмою конференції можна ознайомитися за посиланням

Програма конференції молодих науковців 2018

 

                                                                                                       Олена Іваницька

Фото Валентини Ващенко

Прочитано 761 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet  

Google Analytics Alternative