Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Вибори ректора 2021

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Результати моніторингу якості освіти

Державні закупівлі

Нормативна база

Вакансії

Новини університету

Анастасія Стахурська  - магістрант історико-юридичного факультету Ніжинського державного університету ім. Миколи Гоголя, учасниця майже двадцяти історичних наукових конференцій всеукраїнського  та міжнародного рівня. Дівчина активно займається дослідженням теми «Лялька-мотанка», причому це тематика її дипломної та магістерської робіт, сама виготовляє мотанки, вишиває нитками та бісером, займається декупажем.

Анастасія  - автор та співавтор публікацій  «Лялька-мотанка в духовній культурі України і Польщі»,  «Традиционная кукла-мотанка в культурах Восточнославянских народов», «Обрядові та оберегові ляльки-мотанки», «Використання ляльки-мотанки в традиційній українській обрядовості», «Ляльки-мотанки Чернігово-Сіверщини», «Ляльки-мотанки як символічний оберіг для воїнів АТО» та багатьох інших.

Дівчина розповідає, що планувала вчитися на дизайнера, тому займається декоративно-прикладним мистецтвом. Вступивши до НДУ зрозуміла, що тут можна поєднувати і творчу роботу й історію. «Коли розповіла на археологічній практиці професору, доктору історичних наук Луняку Євгену Миколайовичу про свої вподобання, він запропонував дослідити саме тему ляльок. Стала писати про ляльки-мотанки, це зараз дуже популярна річ – каже Анастасія – про них говорять і на телебаченні, і в «Книжковому клубі», вважається, що у давнину мотанки виконували функцію сакральних оберегів».

Доброго дня, Анастасіє. Розкажіть, чому саме ви почали досліджувати тематику ляльки - мотанки? Це мрія з дитинства, чи, можливо хтось надихнув вивчати цю тему?

Доброго дня. Я відвідувала багато гуртків, коли ще ходила до школи. Я б ніколи не подумала, що буду істориком. У школі мені не дуже подобалася дана дисципліна. Я прагнула стати дизайнером або ж флористом. Коли вступила до НДУ ім. Миколи Гоголя на історико-юридичний факультет, зрозуміла, що не помилилася. Дану тему мені допоміг вибрати мій науковий керівник професор, доктор історичних наук Луняк Євген Миколайович.

Ви написали багато публікацій про ляльку - мотанку та неодноразово відвідали науково практичн іконференції . Що ви відкрили для себе у своїх дослідженнях?

Скажу чесно, дана тема дивує мене. Чим глибше я її досліджую, то відкриваю для себе щось нове. Я вже п’ятий рік займаюся її вивиченням, але для себе ще не відповіла на багато запитань, які постають переді мною. Коли на конференціях розповідаєш про ляльку-мотанку, мене дивує, що уважніше слухають чоловіки, аніж жінки.

Звідки народжується ідея створити ту чи іншу ляльку, адже вони різні: кожна несе свою індивідуальність та неповторність?

Коли береш до рук тканину, вона сама підкаже, що пасує ляльці. Я спочатку навіть не бачу, якою вона буде. Звичайно, якщо мене попросять виготовити, наприклад мотанку в українському вбранні, тоді ти вже маєш ідею, якою буде твоя лялька. Зазвичай, починаєш з хреста, коли появляється його кольорова гамма, тоді й підбираєш відповідний одяг.

Чи даруєте ви свої творіння близьким або друзям?

Я взагалі противник того, що мотанки продають. Таку річ потрібно дарувати. Свої мотанки я дарую, а в заміну мені можуть подарувати щось в знак вдячності.

Ви говорили, що мріяли бути дизайнером. По закінченню вишу – чим все ж таки плануєте займатися?

Я неможу відповісти куди саме я піду працювати. Найкраще було б влаштуватися за фахом, або мати роботу пов'язану зі творчістю.

Людям, які стоять на роздоріжжі і ще не вирішили, чим саме займатися в житті та який шлях обрати – що ви можете порадити?

Потрібно займатися, тим що ви хочете, і любити свою роботу. Можу сказати: якщо дуже захотіти, то будь-яку спеціальність можна пов'язати з вашими вподобаннями.

 

 

 

Валентина Ващенко

Фото з архіву Анастасії Стахурської

На фото:

Кам'янець-Подільський. Харченко Наталія Миколаївна майстриня, яка виготовляє мотанки та дарує їх  після відвідування музею; конференція в Києві у музеї Гетьманства;  єдиний в Україні музей в Опішні присвячений ляльці-мотанці  «Лялькова Світлиця»; а також ляльки  - творіння рук  Анастасії Стахурської.

 

 

Прочитано 592 разів

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

    

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet 

Google Analytics Alternative