Університет

200 років Ніжинській вищій школі

Про університет

Ректорат

Вчена рада

Наукова робота

Студентська наукова робота

Аспірантура та докторантура

Державні закупівлі

Нормативна база

Новини університету

День Гі́дності та Свобо́ди — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

20 листопада в читальному залі №2 бібліотеки Ніжинського державного університу імені Миколи Гоголя відбулася зустріч «Герої не вмирають… просто йдуть» з учасниками подій на Майдані, воїнами АТО і волонтерами.

Організатори зустрічі: Директор бібліотеки ім. Академіка М. О. Лавровського НДУ ім. Миколи Гоголя Олександр Морозов, завідувач відділу обслуговування бібліотеки Галина Осіпова та провідний бібліотекар читального залу №2 Світлана Оніщенко.

«Революція гідності – це подія, яка розділила історію нашої країни на до і після. Вона залишила слід не тільки в серцях українців, а й у жителів усього світу» - такими словами розпочала зустріч ведуча заходу Світлана Оніщенко.

Директор бібліотеки ім. Академіка М. О. Лавровського НДУ ім. М. Гоголя Олександр Морозов сказав: «Ми зібралися тут сьогодні згадати і вшанувати ті події, які перевернули не тільки життя людей, але й історію нашої держави. Також в нашій пам’яті завжди повинні жити згадки про тих людей, хто поклав своє життя задля світлої цілі на Евромайдані і в зоні проведення АТО. Величезними жертвами, тисячамзагиблих ми вдячні за мир у нашому місті і я вірю, що найближчим часом мир запанує на всій нашій Батьківщині. Я вірю, що нам вдасться збудувати в нашій країні справжню потужну європейську державу, цінностями якої ми будемо пишатися. На Майдані був зроблений перший крок, і  сподіваюся ми на ньому не зупинимося» .

Потім лунали розповіді свідків майдану, учасників АТО і волонтерів. Серед запрошених були: священник і волонтер Сергій Чечин, Професор НДУ Валентина Смаль, Доцент НДУ, старший лейтенант першої окремої танкової бригади Євген Луняк, Валентин Шкарупа, учасник АТО, боєць 41-ої бригади Станіслав Прощенко, фотограф Ігор Волосянкін, викладач НДУ, активістка Світлана Борисюк, начальник управління культури Тетяна Бассак, доцент НДУ Тетяна Тимченко та багато інших.

Атмосферно і сильно звучали вірші в читальній залі, змушуючи здригатися кожне серце. Захід залишив незгладимий слід в душі кожного присутнього, змусив знову пережити події Революції гідності, зануритися у буття воїнів АТО і поглянути в очі тим, хто своєю волею, а інколи ціною власного життя допомагав свободі запанувати на рідній Батьківщині.

 

http://www.nezhatin.com.ua/news/28407/

Фото Валентини Ващенко та Галини Осіпової

Прочитано 520 разів

Галерея зображень

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

Приймальна комісія: +380977973948

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   

сайт Національного Еразмус-офісу uarenet

Google Analytics Alternative