ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

12 березня 2021 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя, в заочно-дистанційній формі на платформі Zoom, відбулися V Мистецько-педагогічні читання пам’яті професора О. Я. Ростовського «Мистецька освіта України: здобутки та виклики XXI століття». У читаннях взяли участь провідні науковці України, докторанти, аспіранти, викладачі та студенти закладів вищої освіти України.

Основні тематичні напрямки читань 2021 року:

• Теоретико-методологічні засади мистецької освіти.

• Професійна підготовка майбутніх вчителів мистецьких дисциплін.

• Інноваційні технології в системі мистецького навчання і виховання.

• Сучасне мистецтвознавство в культурно-освітньому просторі.

З вступним словом до учасників конференції звернулась директор Навчально-наукового інституту мистецтв імені Олександра Ростовського – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інструментально-виконавської підготовки Л. В. Гусейнова.

У пленарному засіданні виступили відомі в Україні та за її межами науковці: кандидат історичних наук, доцент Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя О. В. Ростовська з доповіддю на тему: «Життєва школа професора О. Я. Ростовського»; доктор мистецтвознавства, професор, член НСТДУ, професор кафедри музичного виховання Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого К. І. Станіславська з доповіддю на тему: «Нові реалії видовищних форм карантинної доби»; доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики музичного мистецтва Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії М. А. Михаськова з доповіддю на тему: «Практичні аспекти формування досвіду музично-педагогічної діяльності майбутніх учителів музичного мистецтва»; кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» А. К. Мартинюк з доповіддю на тему: «Художня хорова естетика і педагогічні ідеї Віктора Іконника»; кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри музичної педагогіки та хореографії Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя О. А. Кавунник з доповіддю на тему: «Виконавські традиції педагогів-музикантів Ніжинської вищої школи».

теги