Go to English

Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Про кафедру

Диригентсько-хорова та вокальна підготовка майбутніх вчителів музики є невід’ємною складовою фахового циклу дисциплін з перших днів заснування факультету. У окремий навчально-науковий підрозділ диригенти та вокалісти виокремились наприкінці сімдесятих років  під назвою «Кафедра методики музичного виховання, співів та хорового диригування», а з 1996 і до нинішнього часу зберігається назва «Кафедра вокально-хорової майстерності».

Завідувач кафедри – заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, доцент Л.В.Костенко, яка скеровує наукові дослідження підрозділу відповідно до загально-кафедральної теми «Удосконалення диригентсько-хорової та вокальної підготовки майбутнього вчителя музики в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу».

Усі доценти, викладачі та концертмейстери кафедри здійснюють системні наукові дослідження у наступних галузях: дидактика вищої школи, теорія виховання, музичне просвітництво, теорія та історія музики, музичне краєзнавство; здійснюється підготовка дипломних та магістерських робіт.

На кафедрі створено два методичних об’єднання – диригентів та вокалістів: завідувач секції хорового диригування – заслужений діяч мистецтв України, доцент Л.Ю.Шумська, завідувач секції постановки голосу – старший викладач А.Б.Хоменко. Метою діяльності секцій є забезпечення начально-методичного комплексу кафедри: розроблені навчальні та робочі програми з усіх дисциплін за вимогами кредитно-модульної системи організації навчального процесу.

Кафедра забезпечує навчальний процес з дисциплін спеціальності «Музичне мистецтво» зі спеціалізацією «Режисура музично-виховних заходів»: «Хорознавство», «Дитяча хорова література», «Хоровий клас», «Хорове диригування», «Хорове аранжування», «Постановка голосу». За ініціативи кафедри впроваджена нова спеціалізація «Організація вокально-хорової роботи у закладах освіти». Для функціонування нової спеціалізації розроблені лекційні курси: «Хорова література», «Методика викладання хорового диригування», «Методика викладання постановки голосу», «Музичні комп’ютерні технології у хоровому аранжуванні», «Методика роботи з хором».

На кафедрі працюють три хорові колективи, які виконують навчальні функції (практикум роботи з хором, підсумкові іспити), а також займаються широкомасштабною концертною діяльністю:

 • «Молодіжний хор «Світич»  – художні керівники та диригенти доценти Л.Ю.Шумська та Л.В.Костенко, концертмейстер  Г.Г.Брюзгіна;
 • жіночий хор «Любава» – художній керівник та диригент доцент Л.О.Дорохіна, концертмейстер А.М.Кульбака;
 • жіночий хор «Канцона» – художній керівник та диригент старший викладач З.В.Хоменко, концертмейстер Л.А.Чмелик.

Традиційним заходом, що об’єднує усі хори факультету та солістів – вокалістів, є щорічні грудневі вечори пам’яті Миколи Леонтовича за участю музикознавця, старшого викладача Олени Кавунник.

Викладачі секції постановки голосу ведуть активну музично-просвітницьку роботу: тематичні програми «Музичної вітальні», концерти в університеті, у місті та за його межами стали традиційними заходами, що сприяють популяризації українського сольного академічного співу. Особливою гордістю викладачів секції є перемоги студентів на Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах: Ю.Ільчук та С.Руденко (клас ст. викладача В.М.Курсона), О.Білошапка та О.Заболотна (клас заслуженої артистки України, ст. викладача М.Ф.Бровченко), Я.Могильна (клас ст. викладача Н.В.Крутько), М.Лінієнко (клас ст. викладача В.І.Коробки), Н.Скворцова (клас ст. викладача А.Б.Хоменко).

У 2002 році кафедра заснувала Перший Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної та диригентської майстерності, який проводиться щорічно за дозволом Міністерства освіти і науки України на базі факультету культури і мистецтв. З 2006 року до цієї акції долучився колектив кафедри інструментально-виконавської підготовки, що сприяло розширенню конкурсних номінацій  за рахунок оркестрових інструментів та фортепіано.

У 2008 році кафедрою був проведений перший «НІЖИНСЬКИЙ ГРУДНЕВИЙ ХОР-ФЕСТ», у якому брали участь хорові колективи університету, Ніжинського училища культури і мистецтв та Ніжинських музичних шкіл. 

ПЕРСОНАЛЬНИЙ СКЛАД КАФЕДРИ

Секція хорового диригування:

 • заслужений діяч мистецтв України, кандидат педагогічних наук, доцент Костенко Людмила Василівна
 • кандидат мистецтвознавства, доцент Дорохіна Любов Олексіївна
 • заслужений діяч мистецтв України, професор Шумська Людмила Юріївна
 • старший викладач Хоменко Зоя Володимирівна
 • викладач Раструба Тетяна Віталіївна 

Секція постановки голосу: 

 • старший викладач Хоменко Алла Борисівна
 • старший викладач Коробка Валентина Іванівна
 • старший викладач Курсон Валерій Миколайович
 • старший викладач Крутько Ніна Вікторівна  

Секція концертмейстерів: 

 • Брюзгіна Галина Георгіївна, провідний концертмейстер  
 • Борисенко Тетяна Євгеніївна
 • Герасименко Оксана Юріївна
 • Кульбака Алла Миколаївна
 • Міщенко Олена Сергіївна
 • Мироненко Лілія Михайлівна
 • Синельникова Ольга Олександрівна
 • Строганова Надія Василівна
 • Чмелик Ліна Анатоліївна

Лаборанти: 

 • Зоценко Ірина Павлівна (ст. лаборант, бібліотека)
 • Мірошник Олександра Геннадіївна (кафедра)

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative