Go to English

Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Творча діяльність НАТ Забава

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

 «Народного аматорського

колективу профспілок України»

 Ансамблю народного танцю«ЗАБАВА»

Ніжинського державного університету

імені Миколи Гоголя

 

Ансамбль народного танцю «Забава» створений у вересні 2007 року, у складі ансамблю – студенти кафедри музичної педагогіки та хореографії, інших факультетів Ніжинського вишу.

Перший виступ колективу відбувся в березні 2008 році, а точніше 6 березня на святковому концерті до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, від тоді відлічується мистецька діяльність ансамблю.

Концепція колективу – популяризація української народно-сценічної хореографії, танцювального мистецтва різних народів світу від фольклорних витоків до сучасних інтерпретацій; самореалізація творчого стилю студентів; формування балетмейстерських умінь, сценічно-виконавської  майстерності.

Назва колективу виникла не одразу. Багато було варіантів, але  щось не складалося. Виступ колективу з хореографічною композицією «Ніжинські забави» зірвав шквал оплесків та емоцій, від тоді було прийнято рішення назви колективу «ЗАБАВА». Продивившись тлумачний словник, слово «Забава» відповідало емоційному стану учасників колективу та репертуару – це  веселість, втіха, гра, проведення часу з розвагами й танцями.

Учасники колективу під орудою керівника завжди перебувають у творчому пошуку, є окрасою університетських, загальноміських, регіональних та державних мистецьких заходів та звітів творчих колективів м. Ніжина та Чернігівської області.

Ансамбль народного танцю «Забава» – лауреат низки Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів-конкурсів хореографічного мистецтва.

За 10 років існування, колектив брав участь у:

  • 11-ти Міжнародних фестивалях-конкурсах, отримавши 10 дипломів І-го ступеня та 1 диплом ІІ;
  • 12-ть дипломів І ступеня Всеукраїнських фестивалів-конкурсів;
  • 3 Гран-прі.

Учасники колективу взяли участь майже у 300 (трьохсот)  мистецьких заходах різного рівня (святкові концерти в університеті, місті; звітні концерти міста та  області).

За досягнення у розвитку аматорської творчості, відродження і примноження надбань національної культури, художньої спадщини українського народу та високий рівень виконавської майстерності 16 березня 2017 року Президією Федерації професійних спілок України колективу було надано почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative