Go to English

Факультет культури і мистецтв

Деканат

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Творчі колективи

Молодіжний хор “Світич”

Ансамбль народного танцю «Забава»

Оркестр народних інструментів

Всеукраїнський юніорський конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності

Новини факультету

Акредитація та ліцензування

Про кафедру

Кафедра інструментально-виконавської підготовки створена у 2002 році. Очолив її заслужений артист України, доцент М.О.Шумський. За фахом викладачі об’єднані у три структурних підрозділи, а саме:  дві секції фортепіано (завідувачі – кандидат пед. наук, доцент Л.В.Гусейнова та кандидат пед. наук, доцент О.М.Щербініна) та секцію оркестрових інструментів (завідувач – заслужений артист України, доцент В.Г.Дорохін).

      За п’ять років роботи кафедра продемонструвала потужний науковий та творчий потенціал. З 2003 по 2009 рік захищені 5 кандидатських дисертацій, підготовлено 6 навчально-методичних посібників, опубліковано велику кількість наукових та методичних статей за результатами участі викладачів у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях.

     Особливу увагу кафедра приділяє залученню талановитої студентської молоді до наукової діяльності, які під керівництвом викладачів  приймають участь у дослідженні колективної  студентської наукової теми: „Творча інтерпретація знань у процесі інструментально-виконавської підготовки”. Щорічно кафедра проводить студентську наукову конференцію, а кращі роботи публікуються у  науковому збірнику.

     У березні 2007 року був започаткований та проведений I Міжнародний баян-фест „Сіверська весна” (автор проекту В.Дорохін), паралельно кафедра  провела Міжнародну науково-практичну конференцію «Актуальні проблеми музичної освіти та виконавства».

     Спільно з кафедрою вокально-хорової майстерності протягом трьох років проводиться Всеукраїнських юніорських конкурс вокальної, диригентської та інструментально-виконавської майстерності.     

     Особливим досягненням у роботі кафедри є впровадження двох спеціалізацій (за напрямом „Мистецтво” та спеціальністю «Музичне мистецтво») – „Режисура музично-виховних заходів” та „Організація естрадно-виконавської діяльності у закладах освіти”.Викладачами кафедри розроблені відповідні лекційні курси та підготовлені програми навчальних дисциплін – „Основи акторської майстерності”, “Сценарно – режисерська розробка музично – виховних заходів”, “Методика проведення музично – виховних заходів”, “Основи звукорежисури”, “Аранжування”. Наявність на факультеті комп’ютерного класу дозволяє студентам вивчати „Музичні комп’ютерні технології”, „Комп’ютерні технології у хореографії”, „Методику застосування комп’ютерно-інформаційних технологій у викладанні музично-освітніх дисциплін”.

     Окрім наукової та методичної роботи викладачі кафедри займаються   концертно-творчою діяльністю – приймають участь у концертах, виступають з сольними концертними програмами, проводять творчі звіти виконавських колективів, готують студентів до участі у різних виконавських конкурсах, проводять  концерти класу та окремих виконавців.

Контакти

16600, м.Ніжин Чернігівської області, вул.Графська, 2

Приймальна ректора: (04631) 7-19-67 

Приймальна комісія: (04631) 2-35-88

E-mail: ndu@ndu.edu.ua

Повний телефонний довідник

Партнери

     

   сайт програми ЄС Еразмус+

сайт Національного Еразмус-офісу

Google Analytics Alternative