ННІ мистецтв імені Олександра Ростовського (архів)

Дирекція

Абітурієнтам

Освітня діяльність

Кафедра музичної педагогіки та хореографії

Кафедра вокально-хорової майстерності

Кафедра інструментально-виконавської підготовки

Лабораторії

Наукова школа

Молодіжний хор «Світич»

Оркестр народних інструментів

Ансамбль народного танцю «Забава»

Ансамбль сучасного танцю «Дивертисмент»

Досягнення

Спіліоті Олена Володимирівна – сучасний український композитор

Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка

Міжнародний дитячий та молодіжний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Квітневі викрутаси»

Студентська рада

Новини інституту

Два потужних концертних заходи відбулися наприкінці поточного року в Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя у межах щорічної музично-просвітницької акції «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ»,авторському проекті професора Людмили Шумської.

У великому концерті «Gogol University Style» взяли участь унікальні творчі колективи Ніжина –  Молодіжний хор «Світич»  НДУ ім. М. Гоголя під орудою заслужених діячів мистецтв України, професорів Л. Шумської та  Л. Костенко (хормейстери – Т. Раструба та Л. Мироненко, партія фортепіано – провідний концертмейстер Г. Брюзгіна, соліст –  Я. Йотка) та Зведений оркестр народних інструментів НДУ ім. М. Гоголя та НККіМ ім. М. Заньковецької під орудою народного артиста України, професора М. Шумського, диригент – С. Павленко. Студентські колективи продемонстрували вірність високим ідеалам і культурно-митецьким традиціям Ніжинської вищої школи, високий художній рівень репертуару та значні професійні досягнення. У програмі концерту прозвучали твори української та світової класики –  Й. Брамса, А. Дворжака, О. Кошиця, М. Леонтовича, А. П’яццоли, Є. Станковича, І. Штрауса, а також народна і популярна музика. Ведучою програми виступила студентка 4 курсу І. Шевченко.

Грудневий захід – Творча платформа хорових формацій Ніжина «ЛЕОНТОВИЧ-GALA», приурочений до 140-річчя з дня народження видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича, зібрав у залі Гоголівського корпусу НДУ ім. М. Гоголя любителів хорового мистецтва нашого міста. Із словом про Миколу Леонтовича, про його творчий шлях, мистецький доробок та видатні звершення,  виступила наукових консультант «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТу», кандидат мистецтвознавства, доцент О. Кавунник. Серед колективів – учасників тематичної програми:

• Молодіжний хор «Світич»  НДУ ім. М. Гоголя;
  • Зразковий хор «Сяйво» Ніжинської ДМШ, під орудою заслуженого працівника культури України С. Голуба, концертмейстер – О. Синельнікова;
  • Академічний хор НККіМ ім. М. Заньковецької. Диригент – кандидат мистецтвознавства,  доцент Л. Дорохіна, хормейстер – І. Могильна, концертмейстер Г. Єрмак;
  • Хор «Лілея» Школи мистецтв при НККіМ ім. М. Заньковецької.  Диригент – Л. Піонтковська, концертмейстер – О. Начкебіа;
  • Хор «Соняшник» Школи мистецтв при НККіМ ім. М. Заньковецької. Диригент – М. Батрак, концертмейстер – О. Скрипка.

Усі хори підготували змістовні монопрограми, що включали твори Миколи Леонтовича – це і духовна музика, і фрагменти з незакінченої опери «На русалчин великдень», і численні обробки різножанрових українських народних пісень. Не обійшли увагою виконавці і опуси українських авторів, у творчості яких знайшли своєрідне продовження композиторські прийоми Миколи Леонтовича.

Художня рада «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТу – 2017» висловлює щиру вдячність соціально-гуманітарному відділу та деканату факультету культури і мистецтв НДУ ім. М. Гоголя за сприяння у вирішенні організаційних питань при проведенні заходів фестивалю.

Усі колективи отримали Почесні дипломи від Ніжинської міської ради та  Ніжинського міського голови А. Лінника за участь у мистецькому заході «НІЖИН-МУЗ-ФЕСТ – 2017», за знакове подвижництво у справі розвитку і збагачення національної музичної культури, високодуховні просвітницькі звершення, вагому творчо-виконавську діяльність у місті Ніжині та з нагоди 140-річчя з дня народження М. Д. Леонтовича.

Тетяна Раструба,

викладач кафедри вокально-хорової майстерності