Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

25-26 квітня 2024 року в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя відбулася Всеукраїнська наукова онлайн-конференції «Система міжнародної безпеки: сучасні тенденції та виклики», присвячена  75-річчю створення Північноатлантичного альянсу (НАТО). З вітальним словом до учасників конференції  звернулись Самойленко Олександр Григорович − ректор Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, кандидат історичних наук, доцент Заслужений працівник освіти України; Коцур Віталій Вікторович − ректор університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор; Кривошея Ігор Іванович – завідувач кафедри всесвітньої історії і методик навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, кандидат історичних наук, професор; Дзьобань Олександр Петрович − професор кафедри філософії Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, доктор філософських наук.

На пленарному засіданні були заслухані доповіді Коцура Віталія Вікторовича, доктора історичних наук, професора Університету Григорія Сковороди в Переяславі «ПРОТИДІЯ ГІБРИДНИМ ЗАГРОЗАМ В КОНТЕКСТІ БЕЗПЕКОВОЇ ПОЛІТИКИ ЄС І НАТО»; Коцур Лесі Михайлівни,  кандидата історичних наук, доцента кафедри політології Університету Григорія Сковороди в Переяславі «СТРАТЕГІЧНІ НАПРЯМКИ СПІВПРАЦІ ЄС-НАТО В УМОВАХ ГЕОПОЛІТИЧНИХ ВИКЛИКІВ І ГІБРИДНИХ ЗАГРОЗ ХХІ СТОЛІТТЯ» та Мицик Лариси Миколаївни, кандидата історичних наук, доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя «THE POTENTIAL OF PUBLIC DIPLOMACY IN ENSURING NATIONAL SECURITY».

Учасники конференції працювали в чотирьох секціях:

• Секція 1. Північноатлантичний Альянс: від військово-політичного блоку «холодної війни» до провідної безпекової організації сучасності. Роль міжнародних організацій в системі європейської та глобальної безпеки.
  • Секція 2. Боротьба України проти російської агресії як чинник європейської та глобальної безпеки.
  • Секція 3. Регіональні аспекти міжнародної безпеки
  • Секція 4. Неформальні стратегії забезпечення міжнародної безпеки.

Конференція засвідчила наукову та суспільно-політичну актуальність проблем міжнародної безпеки та стратегій її забезпечення в сучасних умовах.