Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

23 квітня 2024 року здобувачі вищої освіти за бакалаврською та магістерською ОП спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», а також гарант цієї ОП доцент Лариса Мицик, відвідали  дві відкриті онлайн-лекції Ігоря Тодорова – доктора історичних наук, професора кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ужгородського національного університету, заступника голови Координаційної ради Громадської ліги «Україна-НАТО», члена НГО «Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин», члена ВНГО Українська асоціація європейських студій, засновника і експерта НГО Інститут соціальних досліджень та політичного аналізу, дійсного члена (академіка) Академії політико-правових наук України.

Тема першої лекції – «Україна, НАТО та європейська безпека».

Тема другої лекції – «ЄС і НАТО у підтримці стратегії щодо України у відповідь на повномасштабну агресію росії».

Лекції були присвячені аналізу сучасних тенденцій розвитку безпеки у євроатлантичному просторі, трансформаційних процесів всередині Північноатлантичного альянсу та його нової ролі у зміцненні міжнародної стабільності. Особливу увагу було приділено питанню взаємин Україна – НАТО, а також стратегії Альянсу та ЄС в умовах російсько-української війни,  що дозволить молодим громадянам нашої держави виробити власне свідоме ставлення до перспектив співпраці та можливості приєднання України до цих міжнародних організацій.