Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

9 квітня у стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні виміри української регіоналістики». Серед її учасників (60) були науковці-історики, філологи, філософи, етнологи, музиканти, хореографи, психологи.

Відкрили Конференцію Самойленко Григорій Васильович, доктор філологічних наук, професор, засновник Центру регіонального вивчення культури Полісся Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, засновник наукового видання «Література та культура Полісся», заслужений діяч науки й техніки України та Тимошенко Олексій Анатолійович, доцент, кандидат психологічних наук, декан Факультету педагогіки, психології, соціальної роботи та мистецтв Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

З вітальним словом до присутніх звернулися партнери Конференції:

• Теофіл Георгійович Рендюк, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту, Українського етнологічного центру Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України;
  • Микола Григорович Железняк, директор Інституту енциклопедичних досліджень, кандидата філологічних наук, НАН України;
  • Георгій Володимирович Папакін, директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. Михайла Сергійовича Грушевського НАН України, доктор історичних наук, професор;
  • Маріанна Давидівна Копиця, доктор мистецтвознавства, професор, завідувачка кафедри історії української музики, музичного фольклору Національної музичної академії України
  • Олена Георгіївна Таранченко, кандидатка мистецтвознавства, професорка цієї ж кафедри.

Про увагу до конференції, організованої науковцями Ніжинського університету, свідчать чисельні відгуки її учасників з Києва, Харкова, Львова, Івано-Франківська, Чернігова, Полтави.

Модератор, доцент кандидат мистецтвознавства Олена Кавунник.