Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

27-29 березня 2024 року у місті Варшава відбувся Медіаграмотний ретрит від проєкту IREX «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті». На ньому були присутні 50 вчительок та вчителів із 8 областей. Представником Ніжина був викладач кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Олександр Желіба, який за сумісництвом працює у Ніжинському ліцеї Ніжинської міської ради при НДУ імені М. Гоголя. Разом з тим, приємно було бачити на заході випускників нашого університету, зокрема випускницю історико-юридичного факультету Ірину Кобижчу.

Основний ідея заходу – інтегрувати медіаграмотність в шкільні предмети середньої школи. Передбачається, що це матиме кілька наслідків:

• Підвищення рівня обізнаності. Учні будуть компетентнішими у розумінні та аналізі медійного контенту, що сприятиме їхній критичній освіченості та здатності відрізняти достовірну інформацію від маніпулятивної.
  • Збільшення інтерактивності. Інтеграція медіаграмотності може стимулювати активнішу участь учнів у освітньому процесі через використання сучасних медійних технологій та інтерактивних методів навчання.
  • Розвиток критичного мислення. Учні будуть навчатися аналізувати та оцінювати медійний контент з різних культурних, соціальних та етичних перспектив, що сприятиме розвитку їхнього критичного мислення та уміння бачити різноманітні точки зору.
  • Підвищення зацікавленості. Використання медійних технологій у освітньому процесі може зробити матеріал цікавішим та зрозумілим для учнів, що позитивно позначиться на їхній мотивації та зацікавленості у вивченні предметів.
  • Зменшення впливу дезінформації. Виховання медіаграмотності допоможе учням розрізняти факти від фейків та маніпуляцій, що сприятиме формуванню їхньої відповідальності та самоконтролю при споживанні медійного контенту.
  • Підвищення рівня життя. Прийняття рішень на основі достовірної виваженої інформації дозволяє поліпшити рівень життя як окремої людини, так і місцевої громади та країни в цілому.

Задля ефективної інтеграції медіаграмотності у шкільні предмети потрібна активна участь ЗВО. Зазначимо кілька ефективних практик, які можна використовувати:

• Оновлення програм. ЗВО повинні постійно оновлювати свої програми та курси з урахуванням змін у медійному середовищі та вимог сучасного освітнього процесу. Так, освітня програма «Середня освіта (історія)» другого (магістерського) рівня вищої освіти є практично орієнтованою на медіаграмотність. Вивчення новітньої історії України та світу є продуктивним в плані підвищення рівня медіаграмотності здобувачів освітніх послуг й розвитку їхньої інформаційно-цифрової комплектності.
  • Розробка спеціалізованих курсів. ЗВО можуть створювати курси та програми, спрямовані на навчання майбутніх учителів методам інтеграції медіаграмотності в освітній процес. Ці курси можуть включати теоретичні знання про медіаграмотність, приклади кращих практик, методи навчання та оцінювання.
  • Практичні вправи та проекти. ЗВО можуть надавати студентам можливість практично застосовувати свої знання про медіаграмотність шляхом участі в проєктах та вправах, що включають створення медійних ресурсів, аналіз медійних текстів тощо.
  • Співпраця з практикуючими вчителями. Важливою частиною підготовки учителів є практичний досвід. ЗВО можуть співпрацювати зі школами та педагогічними колективами для надання студентам можливості спостерігати, аналізувати та практикувати інтеграцію медіаграмотності у реальному освітньому середовищі.
  • Консультування та підтримка. Важливою складовою підготовки учителів є підтримка та консультування з боку фахівців у галузі медіаграмотності. ЗВО можуть забезпечувати студентам доступ до фахових консультантів та ресурсів для підтримки їхнього розвитку у цій сфері.

Захід супроводжували нові знайомства , розмови, цікава спільна робота, заряд енергії , радість, натхнення, прогулянки, кавування, та багаж родзинок з медіаграмотності!

Дякуємо організаторам за неймовірно крутий захід !!!

#ВивчайТаРозрізняй #L2D #IREX