Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

26 лютого 2024 року в стінах Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, на базі факультету філології, історії та політико-юридичних наук, за ініціативи кафедр історії України й всесвітньої історії та міжнародних відносин відбувся круглий стіл «Ніжин: два роки війни очима учасників (2022–2024 рр.)».

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих захисників-воїнів, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Із власним баченням геополітичних процесів міжнародних відносин останніх років з присутніми поділився доктор політичних наук, професор Олександр Бойко. Зворушливим був виступ професора Григорія Самойленка, який, спираючись на власний досвід, порівняв нацизм часів Другої світової війни та сучасний рашизм. До участі в роботі круглого столу долучилися гості заходу – відомі учасники оборони Ніжина (кінець лютого–березень 2022 р.) Емоційними спогадами про перші дні повномасштабного вторгнення росіян поділилися Татул Оганян, Василь Цапок, Ігор Волосянкін, Іван Кедун, Генадій Волгін. Надважливість заходу зумовлена його актуальністю, оскільки участь у ньому дозволила молоді почути незабутні спогади, висловитися самим й усвідомити позиції (думки) інших – як тих, хто був активним учасником бойових дій, так і тих, хто перебував у «пасивній» обороні. Круглий стіл дав можливість учасникам обговорити проблеми, обмінятися думками, особистим досвідом, налагодити контакти та виробити алгоритми дій як під час війни, так і в процесі подолання її наслідків.

Адміністрація факультету вдячна всім гостям, колегам та студентам за те, що долучилися до цього заходу!