Факультет філології, історії та політико-юридичних наук

Кафедра української мови, методики її навчання та перекладу

Кафедра літератури, методики її навчання, історії культури та журналістики

Кафедра прикладної лінгвістики

Кафедра германської філології та методики викладання іноземних мов

Кафедра всесвітньої історії та міжнародних відносин

Кафедра історії України

Кафедра політології, права та філософії

Лабораторія лінгвокультурології

Новини факультету

12 грудня 2023 року університет відвідали представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області, доктор юридичних наук, професор Лариса Шумна та головний спеціаліст відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Тетяна Коренькова.

У межах візиту відбулася робоча зустріч з ректором університету Олександром Самойленком, на якій окреслено перспективи подальшої співпраці інституції регіонального представництва Омбудсмана України та Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, зокрема, з питань проходження практики здобувачами вищої освіти спеціальності 081 Право, стейкхолдерства та інших напрямків задля підвищення правової свідомості молоді в регіоні  (http://surl.li/oihor).

Також, для студентів і науково-педагогічних працівників університету поважними гостями проведено просвітницький захід, на якому обговорювалися питання щодо: основних напрямів діяльності інституції Омбудсмана України;  взаємодії з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, посадовими та службовими особами; особливостей звернення громадян за захистом своїх прав до Омбудсмана України або регіонального представництва Уповноваженого. Окрім того, на зустрічі було презентовано Щорічну доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні за 2022 рік.

Щиро дякуємо організаторам та учасникам заходу!